Viacerí hráči predviedli na Scouting Combine 2016 dobré výkony, čím zvýšili svoju hodnotu pred tohtoročným draftom. Samozrejme, mohli sme vidieť aj slabšie výkony,  no pohorenie niektorých hráčov bolo veľkým prekvapením aj pre odborníkov. Medzi nich patria aj dvaja rozohrávači Conor Cook a Cardale Jones.

Connor Cook (Michigan State)

Zdroj: freep.com
Zdroj: freep.com

Najväčším sklamaním z QB bol jednoznačne Connor Cook. Mladý QB mal na Combine vynikajúcu možnosť, aby sa priblížil k dvojici Jared Goff a Carson Wentz, ktorí podľa odborníkov z tohtoročného classu (triedy) vynikajú. Situácia sa vyvinula naopak, priepasť medzi Cookom a jeho konkurentmi sa len zväčšila. Problémy mal predovšetkým s pasovou hrou, jeho prihrávky boli nepresné a zle načasované. Raz boli príliš vysoké, inokedy hodil loptu mimo zóny wide recieverov.

Cook mal v minulosti problémy so zraneniami ramena, ale pred Combine v rozhovoroch pre novinárov vyhlásil, že je už 100 % zdravý a pripravený na NFL. Je otázne, či sa už úplne zotavil zo zranenia a nakoľko ho brzdilo pri pasovej hre práve zranenie, ale jedna vec je istá. Na NFL takýto výkon  stačiť nebude.

Cardale Jones (Ohio State)

Zdroj: sportingnews.com
Zdroj: sportingnews.com

Najväčším smoliarom dňa bol rozohrávač z univerzity Ohio State, Cardale Jones. Tento robustný QB si pri druhom pokuse 40 yard dash poranil svoj zadný stehenný sval a ďalšie cvičenie musel kvôli zraneniu vynechať. Vzhľadom k mimoriadnej sile jeho ramena, väčšina expertov od neho očakávala veľké predstavenie pri pasovej hre, no kvôli zraneniu na Combine už nehádzal a nepodarilo sa mu zvýšiť svoju hodnotu pred draftom. Aj keď je potrebné dodať, že na rozdiel od Cooka sa jeho pozícia aspoň nezhoršila.

Zdroj: nfl.com

Autor: Pregi L.

 

ZDIEĽAŤ
Futbal je veľmi podobný životu v tom, že učí, že práca, obetovanie, vytrvalosť, konkurencia, nezištnosť a rešpekt k autorite je cenou, ktorú každý z nás musí zaplatiť na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý za to stojí. - Vince Lombardi