Zápas musí kontrolovať najmenej päť rozhodcov (v NFL ich býva sedem). Pričom jeden z nich je hlavný (v NFL má aj prenosný mikrofón, ktorým publiku oznamuje penalizácie). Každý rozhodca má píšťalku a žltú zástavku (penalty flag). Ak sa vyskytne faul, hra sa hneď neprerušuje, čaká sa kým hráč s loptou padne a preto rozhodca, ktorý faul uvidí musí hodiť zástavku do ihriska, ale píska až potom. To preto lebo sa môže vyskytnúť viacej faulov naraz. Po prerušení sa rozhodcovia zbehnú a oznámia hlavnému čo všetko sa stalo. Ten následne udelí penalizácie.

V americkom futbale majú tresty formu posunutia sa tímu po ihrisku alebo stratu/opakovanie pokusu podľa závažnosti. V najhoršom prípade vylúčenie hráča. Priestupky voči pravidlám sa trestajú stratou (ak sa previnil hráč útočiaceho tímu) alebo získaním (ak sa previnil obranca) za menšie priestupky piatich yardov, závažnejšie aj pätnástich.

V NFL alebo NCAA (univerzitná liga) majú tréneri možnosť dvakrát požiadať o preverenie rozhodnutia kamerami. Vtedy ak nesúhlasia s výrokom rozhodcu vhodia do ihriska červenú zástavku (tzv. challenge). Hlavný rozhodca následne prejde do špeciálneho boxu, kde sa radí s videorozhodcom.

Autor: Zelenský

ZDROJS povolením autora prevzaté zo stránky americkyfutbal.php5.sk
ZDIEĽAŤ
Futbal je veľmi podobný životu v tom, že učí, že práca, obetovanie, vytrvalosť, konkurencia, nezištnosť a rešpekt k autorite je cenou, ktorú každý z nás musí zaplatiť na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý za to stojí. - Vince Lombardi