V piatok vedenie Baltomoru Ravens potvrdilo, že franchise tag, v tomto roku ako prvý zo všetkých tímov NFL, dostane ich kicker, Justin Tucker. Ravens sa s Tuckerom zatiaľ nedohodli na novej dlhodobej zmluve, ale po tom, čo si pomocou franchise tagu zaistili služby skvelého kickera aj na nasledujúcu sezónu, budú mať na vypracovanie novej zmluvy čas.

Zdroj: philly.com
Zdroj: philly.com

Franchise tag zabezpečuje pre Tuckera plat vo výške 4,5 milóna dolárov, čo je skoro o milión viac, ako zarábal počas nováčikovského kontraktu. Udržanie stabilného kickera je zo strany Ravnes rozumná voľba aj z toho dôvodu, že v posledných ročníkoch viaceré kluby neboli spokojné s výkonmi svojich kickerov.

Zdroj: thebaltimorewire.com
Zdroj: thebaltimorewire.com

Napriek tomu, že ani Tucker nie je bezchybný, patrí medzi najlepších hráčov na tejto pozícii. Počas 4 rokov v NFL zo 148 možností premenil 198 field goalov, ale ani raz nechyboval pri extra pointoch. V minulej sezóne mal viackrát problémy s kopaním  z väčšej diaľky, keď zo svojich 7 nepremenených field goalov až v 6 prípadoch musel kopať z diaľky 50+ yardov.

Zdroj: nfl.com

Autor: Pregi L.

ZDIEĽAŤ
Futbal je veľmi podobný životu v tom, že učí, že práca, obetovanie, vytrvalosť, konkurencia, nezištnosť a rešpekt k autorite je cenou, ktorú každý z nás musí zaplatiť na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý za to stojí. - Vince Lombardi