Neočakávané problémy sa vyskytli pri výstavbe nového štadióna v Minneapolise. Vikings sa od nasledujúcej sezóny sťahujú na nový, ultramoderný štadión U.S. Bank Stadium (v období 1982 – 2013 bol ich domácim štadiónom Hubert H. Humphrey Metrodome). V poslednom ročníku využívali domáci stánok University of Minnesota, TCF Bank Stadium.

Zdroj: gopherhole.com
Zdroj: gopherhole.com

Výstavba je už na 90 % dokončená, no nepredvídané problémy spôsobili niekoľkomiliónové škody. Nová strecha štadióna, ktorá je najväčšou súvislou strechou zo skla na svete jednoducho preteká. Aj keď treba dodať, že situácia nie je taká vážna, ako sa javí na prvý pohľad.

Nová strecha štadióna, ktorá je najväčšou súvislou strechou zo skla na svete jednoducho preteká.

Tohtoročná zima, ktorá bola v americkom štáte Minnesota omnoho tvrdšia ako na Slovensku, po sebe zanechala stopy. Počasie otestovalo novú konštrukciu strechy hneď v prvom roku. Ťarche snehu konštrukcia odolala, problém sa vyskytol po jeho topení. Keď sa začalo otepľovať, veľké množstvo snehu sa začalo rýchlo topiť a kanalizácia vybudovaná na tento účel nedokázala nahromadenú vodu spracovať. Podľa informácii FOX 9 je v dôsledku poškodenia nutné vymeniť 30 panelov. Práce našťastie nie sú zložité a časový harmonogram výstavby výrazne neovplyvnia, no škody vo výške 4 000 000 sú viditeľné aj voľným okom.

keloland.com
keloland.com

Zdroj: www.vikings.com

Autor: Pregi. L.

ZDIEĽAŤ
Futbal je veľmi podobný životu v tom, že učí, že práca, obetovanie, vytrvalosť, konkurencia, nezištnosť a rešpekt k autorite je cenou, ktorú každý z nás musí zaplatiť na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý za to stojí. - Vince Lombardi