Po tom, čo jeden z najlepších running backov ligy, Marshall Lynch, oznámil na svojom twitteri po Super Bowle koniec svojej kariéry, je situácia podľa informácii amerických médií nejasná aj v prípade ďalšej hviezdy.

Podľa Iana Rapoporta, pracovníka NFL Media, Andre Johnson opustí Indianapolis Colts a jeho budúcnosť v NFL je otázna. Všetky správy naznačujú, že Colts v ďalších sezónach už nepočítajú so skvelým wide recieverom a ten sa stane voľným hráčom. Samozrejme otázne je, či bude o služby tohto veterána záujem.

Podľa Iana Rapoporta, pracovníka NFL Media, Andre Johnson opustí Indianapolis Colts a jeho budúcnosť v NFL je otázna.

Počas minuločného offseason Johnson opustil po 12 rokoch klub Houston Texans. Dostal ponuky od viacerých tímov a napokon sa rozhodol pre tím Indianapolis, s ktorým podpísal 3 ročný kontrakt za 21 miliónov dolárov. Johnson má platnú zmluvu na ďalšie dva roky, podľa ktorej obsadí z platového stropu Colts v tejto sezóne 7,5 milióna a v budúcej 6 miliónov dolárov. V minulom ročníku nepredvádzal také výkony, aké od neho vedenie očakávalo a prípadný cut by nebol veľkým prekvapením. Po príchode takých veteránov ako Andre Johnson alebo Frank Gore od tímu nie len fanúšikovia Colts, ale aj odborníci očakávali dobrú sezónu a pred sezónou boli veľkými favoritmi na zisk trofeje Vinca Lombardiho. Na začiatku sezóny sa ale zranil skvelý quarterback Andrew Luck a ich hra a výsledky neboli presvedčivé. Aj napriek slabým výkonom súperov z divízie sa im nepodarilo postúpiť do play off.

Zdroj: scout.com
Zdroj: scout.com

Po jeho odchode by mohli uvoľniť z rozpočtu až 11 miliónov a ostali by po ňom len 2,5 milióna dolárov dead money (suma, ktorá ostane v rozpočte mužstva aj napriek tomu, že hráč s ktorým mali zmluvu už klub opustil – o tom ale budeme písať aj neskôr).

Andre Johnson bol draftovaný v roku 2003 v prvom kole z tretieho miesta. Počas 13 sezón v 185 zápasoch v jeho štatistikách nájdeme 14 100 yardov a 68 TD. Sedemkrát bol pozvaný na Pro Bowl, dvakrát bol zvolený do prvého All-Pro mužstva sezóny a tiež dvakrát do druhého All-Pro tímu. Všetky wide receiver rekordy Houston Texans drží Andre Johnson.

Rekordy Johnsona v NFL:

1. Jediný hráč, ktorý vo svojich 8 sezónach zachytal viac ako 60 prihrávok

2. Najviac zápasov za jednu sezónu, v ktorých mal viac ako 10 zachytaných prihrávok – 7 (spolu s Wes Welkerom a s Brandonom Marshallom)

3.Najviac sezón s viac ako 100 zachytanými prihrávkami – 5 (spolu s Wes Wekerom)

4. Najviac zápasov s viac ako 10 zachytanými prihrávkami

Zdroj: forum.ea.com
Zdroj: forum.ea.com

Zdroj: nfl.com, andrejohnson80.com

Autor: Pregi L.

ZDIEĽAŤ
Futbal je veľmi podobný životu v tom, že učí, že práca, obetovanie, vytrvalosť, konkurencia, nezištnosť a rešpekt k autorite je cenou, ktorú každý z nás musí zaplatiť na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý za to stojí. - Vince Lombardi