Generálny manažér Cleveland Browns, Sashi Browns, podľa očakávania prepustil bývalého wide receivera Kansas City Chiefs Dwayne Boweho. Hráč prišiel do klubu v minuloročnom offseason po tom, čo podpísal zmluvu na dva roky za 13 miliónov dolárov, z čoho až 9 miliónov dolárov predstavovalo garantovanú sumu. Bowe v minulej sezóne zachytil 5 prihrávok za 53 yardov, z čoho vyplýva, že bol najlepšie plateným hráčom na svojom poste. S každou zachytenou prihrávkou zarobil neuveriteľných 1,8 miliónov dolárov!!!

Zdroj: nfl.com
Zdroj: nfl.com

Podľa viacerých odborníkov a novinárov bol práve Bowe najhorším nákupom minulého roka a ani samotný hráč po jeho slabých výkonoch ďalšiu spoluprácu s Browns neočakával. Jeho odchod znamená uvoľnenie 8 miliónov dolárov z platového stropu, ale aj 4,6 miliónov dead money.

Zdroj: starmedia.us
Zdroj: starmedia.us

31-ročný veterán bol draftovaný v roku 2007 v prvom kole, keď si ho vybrali Kansas City Chiefs. V drese Chiefs zaznamenal Bowe za osem rokov 7 155 yardov a 44 TD, v roku 2010 bol zvolený na Pro Bowl a do druhého All-Pro tímu.

Zdroj: nfl.com

Autor: L. Pregi

ZDIEĽAŤ
Futbal je veľmi podobný životu v tom, že učí, že práca, obetovanie, vytrvalosť, konkurencia, nezištnosť a rešpekt k autorite je cenou, ktorú každý z nás musí zaplatiť na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý za to stojí. - Vince Lombardi