Podľa zámorských médií prichádza do Dallasu nový runningback. V utorok Cowboys podpísali dvojročný kontrakt s bývalým hráčom Washingtonu Redskins Alfredom Morrisom. Ako uvádza Ian Rapoport, Morris sa s vedením Cowboys dohodol na zmluve na 2 roky za 3,5 miliónoa dolárov (táto suma však môže byť aj vyššia, s až bonusmi 5,5 miliónov dolárov).

Alfred Morris is signing a two-year deal to join the Dallas Cowboys. (via Adam Schefter)

Fotka uverejnená používateľom NFL on ESPN (@espnnfl),


Washington Morrisa draftoval  v roku 2012 v 6. kole z Univerzity Florida Atlantic. Vo svojej nováčikovskej sezóne zaznamenal 1613 yardov a 13 TD a spolu s ďalším rookie Robertom Griffinom III (QB) vytvorili jednu z najnebezpečnejších dvojíc NFL. K skvelým štatistikám mu dopomohla aj schéma útočnej hry Redskins (zone rush scheme) a taktiež neustála pozornosť súperových obrancov venovaná Griffinovi, ktorý v prvej sezóne patril medzi najlepších behových quarterbackov v lige. V prvom roku patril medzi najvyťaženejších runningbackov v NFL, v ďalších sezónach však už dostával menej možností a v poslednom roku sa striedal hlavne s Mattom Jonesom (zaznamenal 751 yardov a 1 TD). Jeho celkové štatistiky v NFL sú však stále nadpriemerné. Za 4 roky v NFL zaznamenal až 4713  yardov a 29 TD, dvakrát sa dostal na Pro Bowl (2013, 2014) a v roku 2012 bol zvolený do druhého All Pro tímu.

Jeho celkové štatistiky v NFL sú však stále nadpriemerné. Za 4 roky v NFL zaznamenal až 4713  yardov a 29 TD, dvakrát sa dostal na Pro Bowl (2013, 2014) a v roku 2012 bol zvolený do druhého All Pro tímu.

Zdroj: askmen.com
Zdroj: askmen.com

Morris prichádza ku rivalovi zo skupiny NFC East, kde bude bojovať o pozíciu starting running backa predovšetkým s Darrenon McFaddenom, ktorý do Dallasu prišiel minulý rok z Oaklandu Raides. Jeho úlohou bolo nahradiť najlepšieho running backa roku 2013, DeMarca Murrayho, čo sa mu ale do plnej miery splniť nepodarilo. Napriek viacerým zraneniam zaznamenal 1089 yardov a 3 TD.

Pred Morrisom bude stáť najlepšia offense line v lige, k jeho hernému štýlu pasuje aj celková stratégia útočnej hry, z čoho môžu Morris ale aj Dallas veľa vyťažiť. Pozitívnou stránkou je aj fakt, že nevynechal veľa zápasov a zatiaľ ho obišli aj vážnejšie zranenia, čo je v NFL a hlavne na jeho pozícií veľkým plusom.

Autor: L. Pregi

ZDROJnfl.com
ZDIEĽAŤ
Futbal je veľmi podobný životu v tom, že učí, že práca, obetovanie, vytrvalosť, konkurencia, nezištnosť a rešpekt k autorite je cenou, ktorú každý z nás musí zaplatiť na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý za to stojí. - Vince Lombardi