Jeden z najlepších QB v histórii NFL, Tom Brady, podpísal s New England Patriots novú dvojročnú zmluvu. Predpokladám, že táto správa potešila nielen fanúšikov Patriots, ale aj ostatných milovníkov tohto športu. Brady je žijúcou legendou NFL a väčšina z nás by ho chcela na trávnikoch vidieť ešte niekoľko rokov. Na základe novej dohody má zmluvu platnú do konca roka 2019, teda na ďalšie 4 sezóny. Jej podrobnosti zatiaľ neboli zverejnené, no je isté, že v tomto roku zarobí 15 miliónov dolárov.

Zdroj: joemontanasrightarm.com
Zdroj: joemontanasrightarm.com

Sám Brady v októbri vyhlásil, že v NFL chce ostať ešte 10 rokov. Z úst mladšieho hráča by to nebolo prekvapujúce vyhlásenie, ale Brady v auguste dovŕši už 39 rokov. Napriek vyššiemu veku predvádza štvornásobný víťaz trofeje Vincenta Lombardiho stále vynikajúce výkony. V roku 2014 po vysokej prehre s Kansas City Chiefs už viacerí odborníci tvrdili, že Bradyho je potrebné vymeniť a šancu by mal dostať nováčik Jimmy Garoppolo. Výsledok asi ale pozná každý, kto sleduje NFL. Vďaka jeho skvelej hre v druhom polčase Patriots vo finále otočili zápas proti Seattle Seahawks a Brady sa stal tretíkrát MVP Super Bowlu. Vo skvelých výkonoch pokračoval aj v minulej sezóne, dlho bol horúcim kandidátom na MVP a Patriots boli veľkým favoritom na celkovú výhru. MVP mu napokon vyfúkol Cam Newton a zisk 5. prsteňa neuveriteľná obrana Denveru Broncos.

Veľkým otáznikom je teraz to, ako sa rozhodne jeho veľký rival, Peyton Manning. Potom, čo vo februári Broncos porazili na štadióne San Francisco 49ers Carolina Panthers a Manning získal svoj 2. prsteň, každého zaujímalo, či bude vo svojej kariére pokračovať aj naďalej. Peyton ale odpovedal veľmi diplomaticky a nič ešte nechcel potvrdiť. Uvidíme ešte legendárny súboj Brady – Manning na trávnikoch NFL? Nechajme sa prekvapiť!

Zdroj: fansided.com
Zdroj: fansided.com

Zdroj: nfl.com

Autor: Pregi L.

ZDIEĽAŤ
Futbal je veľmi podobný životu v tom, že učí, že práca, obetovanie, vytrvalosť, konkurencia, nezištnosť a rešpekt k autorite je cenou, ktorú každý z nás musí zaplatiť na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý za to stojí. - Vince Lombardi