Draft 2016 je už za rohom, čo znamená, že väčšina odborníkov v zámorí sa zaoberá výhradne touto témou. Scouting Combine sa už dávno skončil a za sebou máme už aj jednotlivé Pro Day-e, takže hráči už svoju hodnotu nemôžu výrazne zmeniť. Neočakávané problémy (zranenia) a škandály samozrejme môžu ich hodnotenie ešte ovplyvniť a v zozname sa môžu prepadnúť na nižšie pozície.

väčšina odborníkov v zámorí sa zaoberá výhradne touto témou

Expert nfl.com a skvelý odborník na draft Mike Mayock nedávno zverejnil najnovší zoznam 5 najlepších hráčov na jednotlivých pozíciach. V priebehu týždňa by sme Vám chceli predstaviť najlepších mladíkov z NCAA, ktorí majú najväčšiu šancu dostať sa do NFL a podpísať profesionálnu zmluvu.

Zdroj: wvillustrated.com.com
Zdroj: wvillustrated.com.com

Mike Mayock (14. 10. 1958) je bývalý profesionálny hráč amerického futbalu (safety). V roku 1981 ho draftovali Pittsburgh Steelers v 10 kole draftu z 265. pozície. V drese Steelers neodohral ani jeden zápas a podpísal zmluvu s tímom z CFL (Canadian Football League) – s Torontom Argonauts. Po jednom zápase bol ale prepustený a následne ho angažovali New York Giants. Po 2 rokoch pôsobenia v NFL svoju profesionálnu kariéru ukončil.

V súčasnosti je Mayock je jedným najlepších odborníkov na draft, je pracovníkom NFL Network a taktiež analytikom NBC pre zápasy Notre Dame.

Twitter: https://twitter.com/mikemayock 

Mayock mockdraft – Top 5 najlepších hráčov na jednotlivých pozíciach:

 1. Top 5: Quarterback
 2. Top 5: Running back
 3. Top 5: Wide receiver
 4. Top 5: Tight end
 5. Top 5: Offensive tackle
 6. Top 5: Guard
 7. Top 5: Center
 8. Top 5: Interior defensive line
 9. Top 5: Edge rusher
 10. Top 5: Linebacker
 11. Top 5: Cornerback
 12. Top 5: Safety
ZDIEĽAŤ
Futbal je veľmi podobný životu v tom, že učí, že práca, obetovanie, vytrvalosť, konkurencia, nezištnosť a rešpekt k autorite je cenou, ktorú každý z nás musí zaplatiť na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý za to stojí. - Vince Lombardi