NFL Draft 2016 sa pomaličky, ale isto blíži. Najtalentovanejší hráči budú vybratí do NFL, stanú sa profesionálmi a môžu si tak začať napĺňať svoj detský sen. V minulom článku sme Vám priniesli základné a najdôležitejšie informácie o Drafte.

Film Draft Day (Veľký draft) Vám pomôže, aby ste lepšie pochopili, čo táto udalosť pre fanúšikov a pre samotných hráčov amerického futbalu znamená, priblíži aj zákulisné dianie draftu. Dej z filmu Veľký draft nám pripomínajú aj udalosti z minulého týždňa (výmena 1. voľby na Drafte):

Generálný manažér tímu amerického futbalu sa musí rozhodnúť ako naložiť s možnosťou prvej voľby na Drafte, do ktorého ostáva cca 13 hodín.

Manažér Sonny Weaver (Kevin Costner) má pred sebou najdôležitejší deň nasledujúcej sezóny – deň Draftu. Tím Cleveland Browns má právo prvej voľby, čo znamená, že si môže z mladých hráčov, ktorí sú k dispozícii, vyberať ako prvý. Najhorúcejším kandidátom je Bo Callahan, víťaz Heismanovej trofeje. Sonny sa musí rozhodnúť, či ho vezme a čo je kvôli tomu ochotný obetovať. Zároveň sa nedávno dozvedel, že jeho priateľka Ali (Jennifer Garner) čaká dieťa. Fanúšikovia Clevelandu sú veľmi nadšení z toho, že by za ich tím mohol nastúpit práve Callahan, lenže Sonnymu sa na ňom stále niečo nezdá. Večer začína Draft, ktorý vysiela celoštátna televízia a tím Browns má na svoju prvú voľbu 10 minút…

ZDIEĽAŤ
Futbal je veľmi podobný životu v tom, že učí, že práca, obetovanie, vytrvalosť, konkurencia, nezištnosť a rešpekt k autorite je cenou, ktorú každý z nás musí zaplatiť na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý za to stojí. - Vince Lombardi