Po tom, čo v priebehu minulého týždňa Carolina Panthers oficiálne vyhlásila, že odmietne uplatniť fanchise tag na svojho cornerbacka Josha Normana a nedohodli sa ani na novej dlhodobej zmluve, sa Norman stal s okamžitou platnosťou voľným hráčom a mohol si vybrať svoj budúci klub.

Zdroj: nfl.com
Zdroj: nfl.com

O záujemcov nebola núdza, podľa zámorských médii sa o jeho služby zaujímalo 8 až 10 tímov. Podľa niektorých správ bol Drew Brees dokonca ochotný znížiť svoj plat, len aby mladý obranca prišiel do New Orleansu. Najväčší záujem však prejavili San Francisco 49ers a Washington Redskins. Norman napokon smeruje do hlavného mesta po tom, čo sa dohodol s vedením a podpísal zmluvu na 5 rokov za 78 miliónov dolárov, z čoho až 50 miliónov je (!!!) garantovaná suma. V novej sezóne Norman zarobí 15 miliónov dolárov a stane sa tak najlepšie plateným cornerbackom v NFL. Doteraz na čele tohto zoznamu stáli Darelle Revis (14,024 miliónov), Patrick Robinson (14,10 miliónov) a Richard Sherman (14 miliónov).

V novej sezóne Norman zarobí 15 miliónov dolárov a stane sa tak najlepšie plateným cornerbackom v NFL.

Normana draftovala Carolina v roku 2012 v piatom kole Draftu. Po celkom vydarenej nováčikovskej sezóne nasledovala aj veľmi dobrá príprava, no v druhom ročníku z neznámych dôvodov dostal šancu len príležitostne. V treťom roku už svoj talent predviedol v plnej miere, ale skutočne prelomovou bola až minulá sezóna (56 tackles, 4 interception a 3 forced fumbles). Norman bol nominovaný na Pro Bowl a po sezóne ho zvolili aj do All Pro mužstva.

Welcome, @jno24. Can’t wait to see you ball out this year. #HTTR

Video uverejnené používateľom Washington Redskins (@redskins),

Vedenie Redskins ani minútku po tom čo v piatok sa stretli neváhalo, s cornerbackom sa dohodli na detailoch a podpísali rekordnú zmluvu. Je to obrovský prestup ale aj veľké riziko pre generálneho manažéra Redskins Scota Mcloughana. Redskins mali v salary cap len 11,68 milóna dolárov voľného miesta a po Normanovom príchode sú nútení niekoľko zmlúv prekonštruovať.

Trénerský tím Redskins verí, že tento prestup na dlhšiu dobu vyrieši ich problémy na pozícii cornerbacka a zároveň znamená, že v prvom kole na túto pozíciu nedraftujú. Pred Draftom sledovali hlavne trojicu Eli Apple, Mackensie Alexander a Kendall Fuller. Na deapt charte sú okrem Normana ešte Bashaud Breeland, Will Blackmon, Quinton Dunbar, Greg Toler, Deshazor Everett a Chris Culliver, ktorý sa vrátil po zranení kolena.

Normanov prestup do Washingtonu Redskins znamená, že fanúšikovia NFL môžu vidieť každý rok súboj medzi Normanon a Odellom Beckhamom Jr.-om (New York Giants) až dvakrát.

Ak by niekto nezachytil konflikty medzi týmito mladíkmi:

ZDROJnfl.com
ZDIEĽAŤ
Futbal je veľmi podobný životu v tom, že učí, že práca, obetovanie, vytrvalosť, konkurencia, nezištnosť a rešpekt k autorite je cenou, ktorú každý z nás musí zaplatiť na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý za to stojí. - Vince Lombardi