Správa, že Los Angeles Rams získali na tohtoročnom drafte prvú voľbu otriasla celou verejnosťou NFL. Tennessee Titans a Los Angeles Rams včera oficiálne oznámili, že sa dohodli na výmene.

Už niekoľko týždňov sa v kuloároch špekulovalo o možnosti výmeny prvej voľby na drafte, o prvý pick malo záujem niekoľko klubov. Hovorilo sa predovšetkým o Dallas Cowboys, Philadelphia Eagles alebo o San Francisco 49ers. Výsledok týchto špekulácii je ale obrovským prekvapením. 1/1 zmenilo mejaiteľa naposledy v roku 2001, keď si Atlanta Falcons vymenili možnosť 1. voľby so San Diego Chargers. Následne z pozície 1/1 Falcons draftovali quarterbacka Michaela Vicka .

Táto výmena znamená, že na drafte 2016 môžu Los Angeles Rams voliť ako prví. Tento obchod ale mal svoju cenu:

Rams získali okrem 1/1 od Titans aj 133. (4. kolo) a 177. (6. kolo) voľbu v roku 2016. Na základe tejto výmeny do Tennessee smeruje 15. (1. kolo), 43. a 45. (2. kolo), 76. (3. kolo) pick roku 2016 a právo voľby v prvom a treťom kole draftu 2017. Podobný obchod Rams uskutočnili už pred 19 rokmi. Vtedy draftovali QB Orlanda Paceho. Podľa viacerých odborníkov Rams využijú možnosť 1. picku na získanie franchise QB, ktorým môže byť Carson Wentz alebo Jared Goff. V súčasnosti majú Rams k dispozícii vo svojom kádri dvojicu QB Case Keenuma a Nicka Folesa, no ani jeden z tejto dvojice nepredvádzal najlepšie výkony a nepresvedčil trénera Fishera.

Podľa viacerých odborníkov Rams využijú možnosť 1. picku na získanie franchise QB, ktorým môže byť Carson Wentz alebo Jared Goff.

Carson Wentz
Jared Goff

Prvá voľba na drafte je každý rok obrovským artiklom a špekulácie o jej výmene sú v amerických médiach stále horúcou témou. Minulý rok ponúklo výmenu pre Tennessee Titans niekoľko tímov (hlavne Philadelphia Eagles), vtedy mali v rukách 2. pick. Napokon sa ale žiaden obchod neuskutočnil a draftovali Marcusa Mariota (QB), ktorý aj napriek zraneniam potvrdil svoj talent a predvádzal vynikajúce výkony. Ponuka akú dostali od Rams sa ale neodmieta aj napriek tomu, že Titans mohli získať asi najlepšieho hráča na drafte Laremy Tunsila (OT). Podobný megaobchod sme mohli vidieť v roku 2012, keď Washington Redskins získali 1/2 a vybrali si Roberta Griffina III. Tento obchod im ale nevyišiel. Po skvelej prvej sezóne sa Griffin zranil a tento rok je už hráčom Cleveland Browns. Zaujímavosťou je, že súčasťou tohto trade-u boli práve Rams, no nachádzali sa na opačnej strane rokovacieho stola.

Koho si teda vyberú Los Angeles Rams? Bude to Goff, Wentz, Lynch alebo niekto do obrany? Dozvieme sa 28. apríla na drafte 2016 v Chicagu.

ZDROJnfl.com
ZDIEĽAŤ
Futbal je veľmi podobný životu v tom, že učí, že práca, obetovanie, vytrvalosť, konkurencia, nezištnosť a rešpekt k autorite je cenou, ktorú každý z nás musí zaplatiť na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý za to stojí. - Vince Lombardi