Správa, že vôbec prvý zápas v novom, ultramodernom štadióne Minnesota Vikings neodohrá domáce mužstvo, spôsobila v amerických médiach menšie pobúrenie. Na konci minulého mesiaca oznámili, že 3. augusta sa v rámci letného turnaja International Champions Cup odohrá jeden zápas práve na štadióne US Bank Stadium.

Zdroj: soccerstl.net
Zdroj: soccerstl.net

ICC sa po roku 2014 opät vráti do Minneapolisu. Nový štadión otvorí zápas medzi AC Miláno a Chelsea Londýn. Pred dvoma rokmi mohlo na štadióne TCF Bank Stadium vidieť zápas medzi Manchesterom City a Olympiacosom Pireus viac ako 35 tisíc fanúšikov. Európsky futbal je v Minneapolise je veľmi populárny a podľa rodiny Wilf (majitelia Vikings) je to dobrá reklama pre získanie nových priaznivcov. Od minulého roka je verejným tajomstvom, že klub Minnesota United FC, pôsobiaci momentálne v druhej najvyššej lige (NASL), bude od roku 2018 súťažiť v MLS. Majitelia klubu by chceli pomocou takýchto zápasov motivovať fanúšikov, aby chodili aj na zápasy socceru. V roku 2018 by mali pre United FC postaviť aj nový štadión. Ak všetko pôjde podľa plánu, v meste Minneapolis budú tímy zo všetkých veľkých amerických franchisov (americký futbal (NFL)Minnesota Vikings, basketbal (NBA)Minnesota Timberwolves, hokej (NHL)Minnesota Wild, baseball (MLB)Minnesota Twins a soccer (MLS)Minnesota United FC).

ZDROJnfl.com
ZDIEĽAŤ
Futbal je veľmi podobný životu v tom, že učí, že práca, obetovanie, vytrvalosť, konkurencia, nezištnosť a rešpekt k autorite je cenou, ktorú každý z nás musí zaplatiť na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý za to stojí. - Vince Lombardi