Houston Texans na svojej oficiálnej stránke oznámili, že už nepočítajú so službami backup quaterbacka Briana Hoyera. Počas offseason sa podarilo vedeniu Texans doviesť do klubu talentovaného QB Denveru Broncos Brocka Osweilera, s ktorým podpísali dlhodobý kontrakt v hodnote 72 miliónov dolárov. Po jeho príchode predĺžili zmluvu aj s Brandonom Weedenom a tak už bolo jasné, že Hoyer skôr či neskôr rady Texans opustí.

Zdroj: foxsports.com
Zdroj: foxsports.com

Generálny manažér Texans Rick Smith sa najprv Hoyera snažil vymeniť do iného tímu, no na trade nenašiel žiadneho partnera. Hoyer mal s Houstonom platnú zmluvu na ďalšiu sezónu v hodnote 4,859 miliónov dolárov, no napokon ho mohli prepustiť aj bez toho, aby po ňom v salary cap ostali death money.

Hoyer prišiel do Houstonu pred minulou sezónou z Clevelandu Browns. Pred začiatkom nového ročníka ho hlavný tréner Bill O´Brien nominoval za starting QB, prednosť dostal pred Ryanom Mallettom. V prvom zápase sezóny nastúpil, ale po zlých výkonoch sa ocitol na striedačke. Následne si ale opäť vybojoval miesto v základnej zostave a počas základnej časti produkoval najlepšie čísla vo svojej kariére. Napriek tomu ale nikdy nedostal plnú dôveru od trénerského štábu a od front office.

Zdroj: freep.com
Zdroj: freep.com

Po katastrofálnom výkone v zápase wild card proti Kansas City Chiefs majiteľ Texans Bob McNair okamžite vyhlásil, že klub potrebuje nového quaterbacka.

ZDROJnfl.com
ZDIEĽAŤ
Futbal je veľmi podobný životu v tom, že učí, že práca, obetovanie, vytrvalosť, konkurencia, nezištnosť a rešpekt k autorite je cenou, ktorú každý z nás musí zaplatiť na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý za to stojí. - Vince Lombardi