Americký odvolávací súd obnovil suspendáciu pre Toma Bradyho, čo v praxi znamená, že quarterback New Englandu Patriots bude musieť vynechať prvé štyri zápasy nasledujúcej sezóny.

Zdroj: nfl.com
Zdroj: nfl.com

Vo vysvetlení verdiktu uviedli, že komisár NFL Roger Goodel udelil dištanc správne, jeho rozhodnutie bolo vykonané v súlade s kolektívnou zmluvou a rozsudok bol teda opodstatnený. Nový verdikt znamená zrušenie posledného rozsudku. Brady takto nemôže nastúpiť na zápasy proti Arizona Cardinals, Miami Dolphins, Buffalo Bills a Houston Texans.

Prípad deflegate pravdepodobne každý pozná detailne, veď takmer celá minulá off season bola len o tomto škandále. Začiatky tohto prípadu siahajú až k zápasu vo finále AFC proti Indianapolisu Colts. Patriots dostali finančnú pokutu, stratili pick v prvom kole Draftu 2016 a Brady dostal dištanc na 4 zápasy. Sankcie pre New England boli určené,  ale sudca Richard Surman napokon Bradyho trest odmietol.

U.S. appeals court reinstates Tom Brady’s four-game suspension: https://t.co/JofhXDw1Re (via @RapSheet) pic.twitter.com/rpVnPL4eKh

V tomto okamihu je hlavné to, že Brady vynechá začiatok sezóny.

ZDROJnfl.com
ZDIEĽAŤ
Futbal je veľmi podobný životu v tom, že učí, že práca, obetovanie, vytrvalosť, konkurencia, nezištnosť a rešpekt k autorite je cenou, ktorú každý z nás musí zaplatiť na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý za to stojí. - Vince Lombardi