New Orleans Saints včera oznámili predĺženie zmluvy s Terronom Armsteadom, ktorého viacero odborníkov považuje za najtalentovanejšieho mladého offensive linemana v NFL. Offensive tackle podpísal nový 5 ročný kontrakt na 64,5 miliónov dolárov. Predĺženie pre mladého hráča znamená 25 miliónový garantovaný plat a 11 miliónový bonus za podpis zmluvy.  Na základe tejto dohody bude Armstead hráčom Saints až do roku 2021.

Zdroj: rantsports.com
Zdroj: rantsports.com

Na základe tejto dohody bude Armstead hráčom Saints až do roku 2021.

„V lige nie je ďalší taký offensive tackle, za ktorého by som ho vymenil. Veľmi sa mi páči jeho progres za posledné roky. Je inteligentný a veľmi atletický. Keď si pozriete zápas z minulého týždňa vidíte, že nebol zdravotne 100 %-ný, ale napriek tomu zápas zvládol bez problémov.“ – povedal Sean Payton, hlavný tréner New Orleans Saints v jednom pozápasovom rozhovore.

Zdroj: ontheclocknfldraft.com
Zdroj: ontheclocknfldraft.com

Armstead bol draftovaný v 3. kole v roku 2013. Do Scouting Combine nedostal väčšiu pozornosť, no mladý hráč Arkansas Pine Buffe vytvoril na 40 yardov nový Combine tackle rekord, keď mu namerali čas 4,71 s. V minulej sezóne predvádzal veľmi dobré výkony a bol zvolený za náhradníka na Pro Bowl. Nová zmluva znamená, že po Drew Breesovi a Cameron Jordanovi, je tretím najcennejším hráčom Saints.

ZDROJnfl.com
ZDIEĽAŤ
Futbal je veľmi podobný životu v tom, že učí, že práca, obetovanie, vytrvalosť, konkurencia, nezištnosť a rešpekt k autorite je cenou, ktorú každý z nás musí zaplatiť na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý za to stojí. - Vince Lombardi