Washington Redskins oficiálne vyhlásilo, že podpísalo 5 ročný kontrakt so svojim tight endom Jordanom Reedom. Nová zmluva pre útočníka znamená 50 miliónov dolárov a Reed si tak svoj plat výrazne zvýši. Reed bol draftovaný v 3. kole Draftu 2013 a bol tak v poslednom roku svojej nováčikovskej zmluvy, čo by pre mladého hráča znamenalo plat vo výške 1,6 miliónov dolárov.

Zdroj: nfl.com

Reed zaznamenal v každom roku veľký progres, no posledná sezóna bola pre neho výborná. Bol najlepším offenzívnym hráčom Redskins a najistejším cieľom pre Kirka Cousinsa. Reed predstavuje obrovské nebezpečenstvo, keď sa Washington dostane do red zóny. Predĺženie zmluvy iste potešilo aj quarterbacka Kirka Cousinsa, keďže jeho výkony do značnej miery záviseli od prítomnosti tohto tight enda . Len pre zaujímavosť:

Štatistiky Kirka Cousinsa keď bol Reed na ihrisku

421 pasových hier, 7,7 yardov na jeden pokus, 24-4 TD-INT, 111.9 passer rating

Štatistiky Kirka Cousinsa bez Reeda

148 pasových hier, 6,2 yardov na jeden pokus, 5-7 TD-INT, 73.3 passer rating

Zdroj: nfl.com
Zdroj: nfl.com

Reed počas 3 sezón v NFL zaznamenal 1 916 zachytených yardov a 14 zachytených TD. V minulom ročníku vytvoril vo franchise tight end rekord Washingtonu – 952 zachytených yardov a 11 zachytených TD.

#FeedReed #FeedReed #FeedReed #FeedReed #FeedReed #FeedReed #FeedReed #FeedReed #FeedReed #FeedReed #FeedReed #FeedReed

Video uverejnené používateľom Washington Redskins (@redskins),

Dvojica wide receiverov Redksins DeSean Jackson a Pierre Garcon vstúpi do posledného roka platnej zmluvy. Nový Reedov kontrakt a draftovanie talentovaného Josha Dockstona v prvom kole je pre túto dvojicu veľmi zlou správou. S veľkou pravdepodobnosťou jeden z nich (možno obaja) v sezóne 2017 už v hlavnom meste hrať nebude.

ZDROJnfl.com
ZDIEĽAŤ
Futbal je veľmi podobný životu v tom, že učí, že práca, obetovanie, vytrvalosť, konkurencia, nezištnosť a rešpekt k autorite je cenou, ktorú každý z nás musí zaplatiť na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý za to stojí. - Vince Lombardi