Bývalý running back Detroitu Lions Jahvid Best je prvý hráč z NFL, ktorý sa zúčastní Olympiády. S časom 10,16 sa do Ria kvalifikoval v disciplíne beh na 100 metrov. V Riu bude reprezentovať ostrovný miništát v Karibskom mori, Svätú Luciu. Jeho doterajší najlepší čas (10,16) odbehol ešte 2. apríla, no na potvrdenie účasti musel čakať do minulého víkendu.

Zdroj: http://altis.world/news/jahvid-best-joins-world-athletics-center/
Zdroj: http://altis.world/news/jahvid-best-joins-world-athletics-center/

Best bol draftovaný v prvom kole v roku 2010, keď ho z 30. miesta vybralo mužstvo Detroit Lions. V jeho v prvej sezóne medzi profesionálmi predviedol pozoruhodné výkony. Napriek tomu, že bol iba náhradníkom, zaznamenal 390 yardov a 2 TD. V nasledujúcej sezóne bol už starting running backom, ale v októbri utrpel ťažký otras mozgu a do konca sezóny už nemohol nastúpiť. Pred sezónou 2012 počas off season utrpel ďalšie zranenie a lekári ho počas celého roka nepustili na trávniky NFL. Napriek zraneniam vedenie Lions so službami mladého hráča naďalej počítalo, ale v auguste 2013 sa Best rozhodol svoju kariéru ukončiť. Odvtedy sa sústredil len na prípravu na Olympiádu. Best je prvým bývalým hráčom NFL, ktorý sa zúčastní na letných olympijských hrách. Pred viac ako 20 rokmi  reprezentoval USA na zimných olympijských hrách v roku 1982 vo francúzskom Albertville Herschel Walker, tiež ako bývalý profesionálny hráč NFL.

Zdroj: nfl.com
Zdroj: nfl.com

Začiatkom tohto týždňa bolo oznámené, že aj safety New Englandu Patriots Nate Ebner sa ako prvý aktívny hráč NFL zúčastní Olympiády v Riu. Obranca bude reprezentovať USA v rugby. Po tom, čo ešte v marci dostal povolenie od vedenia Patrios sa zúčastnil na výbere do rugby tímu USA, čo pre neho nebola úplná novinka. Už počas jeho univerzitných dní bol na univerzite Ohio State zvolený do All American tímu ako hráč rugby.

Zdroj: ftw.usatoday.com
Zdroj: ftw.usatoday.com

27 – ročného hráča draftovali v 6. kole draftu 2012. Vedenie Pats predĺžilo v marci so safetym kontrakt na ďalšie 2 roky a s jeho službami počítajú predovšetkým v special team. Zápasy rugby v Riu budú prebiehať od 6. do 11. augusta, potom sa už Ebner vráti do Bostonu a zapojí sa do prípravy na novú sezónu.

Zdroj: iaaf.org
Zdroj: iaaf.org

Okrem Ebnera a Besta sa chceli na Olympiáde v Rio de Janeiro zúčastniť aj ďalší dvaja hráči NFL. Wide receiver Buffalo Bills Marquise Goodwin nesplnil kvóty v skoku do diaľky a bývalý running back San Francisco 49ers Jarryd Hayne bol počas prípravy vyradený z kádra rugby tímu Fidži.

Zdroj: sportingnews.com
Zdroj: sportingnews.com

ZDIEĽAŤ
Futbal je veľmi podobný životu v tom, že učí, že práca, obetovanie, vytrvalosť, konkurencia, nezištnosť a rešpekt k autorite je cenou, ktorú každý z nás musí zaplatiť na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý za to stojí. - Vince Lombardi