Po dlhom rokovaní a rôznych prestupových špekuláciách sa vedeniu New Yorku Jets podarilo dohodnúť  s Ryanom Fitzpatrickom, ktorý teda aj v sezóne 2016 ostáva v tíme z AFC East.

Fitz, @nyjets get it done! 1-year, $12M deal. (via @rapsheet) 📷: Brad Penner/AP

Fotka uverejnená používateľom @nfl,

V minulej sezóne bol 33-ročný quarterback ťahúňom ofenzívy Jets, zaznamenal vynikajúce štatistiky (3 905 yardov a 31 TD), ale v rozhodujúcom zápase v poslednom kole proti Buffalo Bills podobne ako Fitzmagic zlyhal aj celý Jets, a ostali tak tesne pred bránami play off. Bývalý hráč St. Louis Rams, Cincinnati Bengals, Buffalo Bills, Tennessee Titans a Houston Texans včera podpísal ročný kontrakt s garantovanou sumou 12 miliónov dolárov (+3 bonus milióny). Dohoda s Fitzpatrickom pravdepodobne znamená odchod mladého Bryce Pettyho, ktorého draftovali v roku 2015. Okrem Fitzpatricka a Pettyho je v kádre Jets ešte aj dvojica Geno Smith a Christian Hackenberg.

Ďalšie správy:

  • New York Jets konečne podpísali nováčikovskú zmluvu s Darronom Lee-m, ktorého si vybrali v 1. kole tohtoročného draftu.
  • Do Jets prestupuje po Bernardovi Piercovi a Mattovi Fortem aj ďalší running back Zac Stacy.
  • Do New Orleansu Saints prichádza skúsený wide receiver Hakeem Nicks. Nics, ktorý v minulosti pôsobil aj v dresoch Giants, Colts a Titans podpísal ročný kontrakt.
  • Arizona Cardinals získali bývalého linebackera San Diago Chargers – Donalda Butlera.
ZDIEĽAŤ
Futbal je veľmi podobný životu v tom, že učí, že práca, obetovanie, vytrvalosť, konkurencia, nezištnosť a rešpekt k autorite je cenou, ktorú každý z nás musí zaplatiť na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý za to stojí. - Vince Lombardi