Výsledky vyšetrovania ohľadom tvrdení, že dvojnásobný víťaz Super Bowlu Peyton Manning užíval nepovolené látky podporujúce výkonnosť sú, ako tvrdí NFL, negatívne.

Peyton Manning

Manning (40 rokov) všetky tvrdenia, ktoré zazneli minulý rok vo vysielaní Al Jazeer-y o tom, že po operácii krku v roku 2011 užíval rastový hormón, rázne a nahnevane odmietol, označil ich doslova za „kompletný odpad“.

NFL vo svojom oficiálnom vyjadrení uviedla, že pri vyšetrovaní, ktoré trvalo sedem mesiacov Manning a jeho manželka Ashley plne spolupracovali a poskytli všetky potrebné záznamy a dokumenty.

Quarterback Manning vo svojej kariére 5-krát vyhral cenu pre najužitočnejšieho hráča NFL a po skončení minulej sezóny a víťazstve Super Bowlu s Denver Broncos svoju bohatú a úspešnú kariéru ukončil.

V oficiálnom vyhlásení NFL je taktiež uvedené, že vyšetrovanie bude pokračovať aj naďalej, keďže je potrebné preveriť aj obvinenia vznesené voči iným hráčom.

Vo vysielaní Al Jazeer-y totiž boli z užívania nepovolených látok podporujúcich výkonnosť obvinení aj dvaja hráči Green Bay Packers Clay Matthews a Julius Peppers, ich bývalý spoluhráč Mike Neal a James Harrison z Pittsburgh Steelers.

Všetci štyria menovaní obvinenia popreli.

ZDIEĽAŤ
Športový nadšenec a editor webového portálu SlovakNFL.sk