Vedenie Arizona Cardinals v utorok zabezpečilo, aby jeden z najlepších obrancov ligy ostal v klube aj v ďalších rokoch.

Oficiálna stránka klubu oznámila, že na 5 ročnej zmluve v hodnote 62,5 miliónov dolárov sa vedenie dohodlo so safetym Tyrann Mathieu-om. Nová zmluva obsahuje pre mladého hráča garantovaný plat vo výške 21,25 miliónov dolárov. Zásluhou tohto kontraktu Mathieu za 5 rokov zarobí ročne priemerne 12,5 miliónov $, čo znamená, že bude najlepšie plateným safety v NFL. Mathieu si do plnej miery novú zmluvu zaslúži, je to všestranný a hybdridný obranca, ktorý bol v minulej sezóne dlhú dobu horúcim kandidátom na cenu Najlepší obranca roka. Mathieu ale v 15. týždni utrpel vážne zranenie kolena (roztrhol si väzy v kolene) a túto cenu napokon získal J.J. Watt. Odborníci ho prirovnávajú k legendárnym safety z poslednej dekády, k Ed Reedovi a Troyovi Polamaluovi.

Mathieu za 5 rokov zarobí ročne priemerne 12,5 miliónov $, čo znamená, že bude najlepšie plateným safety v NFL.

,,Je to ten istý hráč, ktorý vyšiel z univerzity LSU. Je veľmi energický. Keď sleduješ jeho hru, je to akoby boli na ihrisku traja alebo štyria… Je to veľmi dobrý hráč, zaslúžil si obdiv od svojich spoluhráčov, je to ozajstný tímový hráč. GM a tréner spravili veľmi dobré rozhodnutie, keď ho vybrali a pritiahli do klubu. Som veľmi pyšný, že je našim hráčom…,, – vyhlásil defensive koordinátor Cardinals James Bettcher.

Zdroj: sports360az.com
Zdroj: sports360az.com

Jeho začiatky medzi profesionálmi neboli bezproblémové. 10. augusta 2012 tréner LSU Les Miles vyhlásil, že Mathieu-a suspendovali kvôli prerušeniu pravidiel. Mal niekoľko pozitívnych dopingových testov, a preto ho 17. augusta poslali na odvykaciu procedúru do Houstonu. 25. októbra ho spolu s ďalšími troma kamarátmi zatkla polícia za držanie marihuany. Po týchto incidentoch už bolo takmer isté, že nemôže pokračovať s futbalom na univerzite, a preto sa prihlásil na Draft 2013. Kvôli spomínaným problémom klesol až do 3. kola, kde ho napokon vybrali Cardinals a podpísali s ním štvorročnú zmluvu v hodnote 3,052 miliónov dolárov.

Zdroj: usatoday.com
Zdroj: usatoday.com

Najväčšou slabinou tohto skvelého hráča sú jeho časté zranenia. Posledné 2 sezóny nedokončil kvôli problémami s kolenami. Arizona sa pripravila aj na najhorší scenár, preto nová zmluva negarantuje žiadny istý plat na posledné 2 roky a vyplatenie ďalších bonusov závisia od toho, či bude ešte v kádri Cardinals aj v roku 2017.

Zdroj: foxsports.com
Zdroj: foxsports.com
ZDIEĽAŤ
Futbal je veľmi podobný životu v tom, že učí, že práca, obetovanie, vytrvalosť, konkurencia, nezištnosť a rešpekt k autorite je cenou, ktorú každý z nás musí zaplatiť na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý za to stojí. - Vince Lombardi