Počas celej prípravy na novú sezónu bolo otázne, čo bude s Tyrodom Taylorom. Vedenie Bills sa napokon so svojim quarterbackom dohodlo, a Taylor tak ostane dlhé roky hráčom Buffalo.


Minulý týždeň oznámili, že s Taylorom podpísali zmluvu na 6 rokov v hodnote 96 miliónov dolárov. Po podpise nového kontraktu, ktorý znamená aj reštrukturalizáciu starej zmluvy, bude mať Taylor tento rok plat vo výške 9,5 miliónov dolárov. Nová dohoda však má aj jednu veľmi zaujímavý dodatok, podľa ktorého môžu Bills túto zmluvu ešte zmeniť. Všetko závisí od výkonnosti qurterbacka. Ak v nasledujúcej sezóne predvedie dobré výkony a v Bills s ním budú spokojní, tak sa uplatní aj ďalšia časť tejto zmluvy (ďalších 5 rokov).

Citujeme Taylora:

Každý rok musíte niečo dokázať. Je to liga, ktorá je založená na výkonoch hráčov. To nie je ako v NBA, kde máte všetko garantované. V každom momente Vás môžu poslať preč. Každú chvíľu, keď nastúpim na ihrisku, musím niečo dokázať. Stále na to myslím, aj počas tréningov.

Zdroj: foxsports.com
Zdroj: foxsports.com

Doug Whaley, generálny manažér Bills ešte na predošlej tlačovke vyhlásil, že Taylor je veľmi dôležitým členom a je jednoznačným lídrom mužstva. Počas offseason ho očarila práca, ktorú Taylor predviedol, a za svoje výkony si jednoznačne túto novú zmluvu zaslúži.

Zdroj: si.com
Zdroj: si.com

Taylor bol 4 roky náhradníkom v Baltimore Ravens za Joe Flaccom a do Buffalo prišiel pred minulou sezónou. Jeho prestup bol prekvapujúcim krokom od vedenia a podľa viacerých odborníkov do Bills prišiel len kvôli tomu, aby priniesol konkurenciu a vyvinul väčší tlak na dvojicu E.J. Manuel a Matt Cassel. To sa mu však podarilo tak dobre, že po príprave ho vyhlásili za starting quarterbacka a z tímu napokon odišiel aj Cassel. V 14 zápasoch zaznamenal 3 035 passing yards a 20 TD, len 6 interception a prihrával 63,7 %-ou úspešnosťou.

Mám z jeho hry dobrý pocit. Myslím, že celá liga má rovnaký názor ako ja – Ach Bože, kto je tento chlapec?. A ak doteraz si nevedel, prišiel čas na to, aby si vedel, že je to fantastický talent.

    vyhlásil tréner Rex Ryan.

Zdroj: cbssport.com
Zdroj: cbssport.com

Svojmu tímu pomohol nie len prihrávkami, ale aj skvelou bežeckou hrou. Zaznamenal 568 rushing yards a získal aj 4 rushing touchdownov. Kvôli zraneniu  vynechal 2 zápasy, ale jeho passing rating (99,4) bol aj tak druhý najlepší v histórii Bills.

ZDIEĽAŤ
Futbal je veľmi podobný životu v tom, že učí, že práca, obetovanie, vytrvalosť, konkurencia, nezištnosť a rešpekt k autorite je cenou, ktorú každý z nás musí zaplatiť na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý za to stojí. - Vince Lombardi