Safety Carolina Panthers Kurt Coleman podpísal krátko po tom, čo sa prihlásil na sústredení vo Wofford College nový kontrakt na 3 roky. Nová zmluva bude platná do konca sezóny 2019.

Zdroj: www.scout.com
Zdroj: www.scout.com

Do Panthers prestúpil pred začiatkom sezóny 2015, kde si vybojoval pozíciu v základnej jedenástke a počas celého roka predvádzal fantastické výkony. Počas regular season zaznamenal 103 tackle (3. najlepší výkon v mužstve po Luke Kuechly a Thomas Davis), 7 interception, k čomu pridal ďalšie 2 zachytené lopty aj v play off. Veľmi rýchlo sa stal lídrom secondary Panthers. Po prehranom zápase v Super Bowle obranu Caroliny opustilo niekoľko hráčov. Najvýraznejšie straty znamenali odchody cornerbackov Josha Normana, Charlesa Tillmana a safetyho Romana Harpera.

Nový ročný kontrakt podpísal aj skúsený 33-ročný running back Philadelphia Eagles Darren Sproles. Sproles, ktorý sa v posledných dvoch rokoch zúčastnil na Pro Bowl a bol trikrát zvolený do All-Pro tímu roka (2011, 2014 a 2015) je veľmi platným hráčom aj v special teame Eagles.

@philadelphiaeagles sign Darren Sproles to a one-year contract extension. (via @rapsheet) 📷: Al Tielemans/AP

Fotka uverejnená používateľom @nfl,


Vedenie Detroitu Lions sa dohodlo na novej štvorročnej zmluve so svojim cornerbackom Dariusom Slayom. Pre mladého 25-ročného obrancu, ktorého si Lions vybrali v 2. kole Draftu 2013 nový kontrakt zabezpečí v nasledujúcich 4 rokoch plat vo výške 48 milióna dolárov.

Zdroj: foxsports.com
Zdroj: foxsports.com

Najúspešnejší wide receiver v histórii Houstonu Texans Andre Johnson prestupuje do ďalšieho mužstva AFC South – do Tennessee TitansJohnson po dlhých 12 rokoch opustil Houston a prestúpil k veľkému rivalovi – do Indianapolis Colts. Sedemnásobný účastník Pro Bowlu však nesplnil očakávania vedenia Colts, a tak po roku klub opustil. O jeho služby prejavilo záujem niekoľko tímov NFL. 35-ročného veterána napokon presvedčil projekt Titans, kde bude mať za úlohu pomáhať mladým hráčom a v neposlednom rade bude aj vynikajúcim terčom prihrávok pre quaterbacka Marcusa Mariotu.

Zdroj: upi.com
Zdroj: upi.com

Do AFC konferencie prestupuje aj running back Reggie Bush, ktorý 1. augusta podpísal ročný kontrakt s Buffalo Bills. Víťaz Super Bowlu z roku 2010 v minulej sezóne nastúpil kvôli zraneniu len na 5 zápasov. Počas svojej kariéry zaznamenal 5 493 rushing yards (priemer 4,3), 35 rushing TD, zachytil 470 yardov a 18 TD. Tréner Bills Rex Ryan má v súčasnosti k dispozícii na pozíciu running backa až 7 hráčov (Mike Gillislee, Dan Herron, LeSean McCoy, James Wilder Jr., Jonathan Williams a Karlos Williams). Vybojovať miesto v základnej zostave tak nebude ľahké ani pre takého skúseného hráča akým je Bush.

ZDIEĽAŤ
Futbal je veľmi podobný životu v tom, že učí, že práca, obetovanie, vytrvalosť, konkurencia, nezištnosť a rešpekt k autorite je cenou, ktorú každý z nás musí zaplatiť na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý za to stojí. - Vince Lombardi