Fanúšikovia Minnesota Vikings  môžu byť po víkende veľmi spokojní – tréner mužstva Mike Zimmer podpísal novú zmluvu.

Veľkú novinku oznámil generálny manažér Vikings (Rick Spielman) na mieste Training Camp-u v Mankato, kde sa Zimmer spolu so svojim tímom pripravuje na novú sezónu. Detaily nového kontraktu zatiaľ pre verejnosť zverejnené neboli.

New stadium ✔️ New season ✔️ New cvontract ✔️

Fotka uverejnená používateľom Minnesota Vikings (@vikings),

Vikings po dlhšom čase vyhrali svoju divíziu, k čomu do veľkej miery dopomohla práve skvelá práca hlavného trénera. Zimmer začína na lavičke Minnesoty tretí rok a nie len výsledky, ale aj predvedená hra mužstva naznačuje, že vie pre tím spraviť viac, ako jeho predchodcovia za posledných pár rokov.

Rick Spielman oznámenie novej zmluvy komentoval nasledovne: Zimmer doniesol do Minnesoty plus, čo sme potrebovali na dosiahnutie veľkých úspechov. Hráči sa pod jeho vedením takmer znovuzrodili a verím, že táto tendencia bude pokračovať aj v ďalších rokoch. Robí všetko pre to, aby z každého hráča dostal maximum jeho schopnosti a je veľmi dobre vidieť, ako sa stará o každého jedného hráča a o celé mužstvo.

Zdroj: sportingsota.com

Zdroj: sportingsota.com

Zaujímavosťou je, že po najúspešnejšom trénerovi v histórii Vikings, po Denisovi Greenovi, ktorý zomrel v posledných dňoch, dosiahol najviac výhier v prvých dvoch rokoch (presne 18) práve Zimmer.

Fanúšikovia Vikings sa môžu tešiť nielen na novú sezónu, ale aj na ultramoderný, nový štadión, ktorý dokončili počas tohto leta.

minnesota vikings
Zdroj: consumerist.com
minnesota vikings štadión
Zdroj: cbssports.com
ZDIEĽAŤ
Futbal je veľmi podobný životu v tom, že učí, že práca, obetovanie, vytrvalosť, konkurencia, nezištnosť a rešpekt k autorite je cenou, ktorú každý z nás musí zaplatiť na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý za to stojí. - Vince Lombardi