San Diego Chargers majú konečne dôvod na radosť. Pred posledným zápasom Preseason skončila veľká letná sága a Chargers získali do obrany výraznú posilu.

Defenzívny end Joey Bosa podpísal so San Diegom 4-ročný kontrakt. Oznámila to oficiálna stránka tímu, avšak podrobnosti nezverejnila. Podľa zdroja blízkeho hráčovi by sa celková výška jeho zmluvy mala pohybovať na úrovni 25 miliónov dolárov. Nový kontrakt obsahoval aj najväčší podpisový bonus v histórii NFL pre nováčika – 17 miliónov dolárov.

Zdroj: usatoday.com
Zdroj: usatoday.com

„Veľmi sa mi uľavilo. Vedel som, že sa stihneme dohodnúť. Bol som však prekvapený z toho, ako dlho to trvalo,“ povedal po podpise zmluvy Joey Bosa. „Nechal som to na svojich agentov. Veril som im. Jediné čo sme chceli dosiahnúť boli spravodlivé podmienky a to, čo dostali hráči na mojom poste v posledných 5 – 6 rokoch. Neexistuje žiadna nenávisť medzi mnou a tímom alebo naopak.“

Zdroj: stack.com

Joey Bosa vynechal prvé 3 prípravné zápasy a je preto otázne, či sa stihne dostatočne pripraviť do začiatku základnej časti. Ani vysoká pozícia na drafte nezaručuje, že daný hráč bude okamžitým prínosom pre defenzívu San Diega. „Samozrejme som rád, že môžem byť so svojimi spoluhráčmi. NFL je hlavne o veľkom biznise, pre mňa je dôležité, že sa celá sága skončila,“ uviedol Bosa.

„Samozrejme som rád, že môžem byť so svojimi spoluhráčmi. NFL je hlavne o veľkom biznise, pre mňa je dôležité, že sa celá sága skončila,“

„Sme veľmi radi, že sa Joey pripojí k nášmu tímu. Urobíme všetko preto, aby bol pripravený už na sezónu 2016,“ povedal Tom Telesco, generálny manažér Chargers. „Uvidíme, kedy bude pripravený nastúpiť. My sa budeme snažiť nasadiť ho najrýchlejšie, ako to pôjde. Všetko bude záležať na tom, ako sa zohrá so svojimi spolúhráčmi,“ povedal Mike McCoy, tréner San Diega.

Zdroj: abcnews.com
Zdroj: abcnews.com

Joey Bosa pochádza z futbalovej rodiny. Jeho otec John pôsobil v NFL od roku 1987 do roku 1989. Chargers draftovali Bosu z 3. miesta v poslednom drafte. Za 3 roky, ktoré strávil 21-ročný end v univerzitnom tíme Buckeyes odohral 41 zápasov, v ktorých zaznamenal 150 tacklov, 26 sackov a získal aj 5 fumbleov.

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry