18. augusta vyhlásili verdikt v súdnom spore Darren Sharpera: bývalý hráč NFL a víťaz Super Bowlu s New Orleans Saint bol odsúdený na 18-ročné väzenie. Sharper v 4 rôznych štátoch podľa obžaloby omámil a znásilnil až 9 žien.

Zdroj: naplesherald.com
Zdroj: naplesherald.com

Sharpera odsúdil federálny súd v New Orleans, po tom, čo priznal viny v štátoch Louisiana, Arizona, Kalifornia a Nevada. Obžaloba pôvodne žiadala 9 rokov väzenia, čo sudkyňa Jane Triche Milazzo ešte v júni zamietla. Podľa oficiálnych dokumentov proti Sharperovi vypovedalo 9 žien, ale sudkyňa oznámila, že počet znásilnených žien môže byť až 16. Spolupáchatelia Brandon Liccardi a Eric Nunez pôjdu 17 resp. 10 rokov za mrežami.

Zdroj: zimbio.com
Zdroj: zimbio.com

40-ročný bývalý obranca vyhral v roku 2010 Super Bowl (v zápase proti Indianapolis Colts), šesťkrát bol zvolený do All-Pro mužstva a 5x sa zúčastnil aj na Pro Bowl. Do NFL sa dostal v roku 1997 a počas svojej kariéry hral za Green Bay Packers, Minnesota Vikings a New Orleans Saints.

ZDIEĽAŤ
Futbal je veľmi podobný životu v tom, že učí, že práca, obetovanie, vytrvalosť, konkurencia, nezištnosť a rešpekt k autorite je cenou, ktorú každý z nás musí zaplatiť na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý za to stojí. - Vince Lombardi