Nočný zápas medzi Green Bay PackersMinnesotou Vikings priniesol tesné víťazstvo domácich Vikings (17:14), ale aj zranenie ich hviezdneho running backa Adriana Petersona. Ten opustil zápas v závere 3. štvrtiny pre podozrenie na poranenie kolena. Podľa slov trénera Mikea Zimmera 31-ročný hráč v pondelok podstúpi vyšetrenie magnetickou rezonanciou.

Zdroj: thesource.com
Zdroj: thesource.com

Adrian Peterson utrpel zranenie po nevinne vyzerajúcom zákroku linebackera Kylera Fackrella. Následne sa zo zeme už nemohol postaviť a na lavičku ho museli odniesť 2 členovia z organizácie Vikings. Po absolvovaní vyšetrení na sideline 31-ročný running back odišiel do šatní, opäť za pomoci 2 ľudí z organizácie Vikings. Peterson tak utrpel zranenie opačného kolena ako v roku 2011. Vtedy si skúsený running back roztrhol krížny kolenný väz v ľavom kolene.

Nanešťastie zranenie kľúčového hráča ofenzívy Minnesoty prišlo úplne v nevhodný čas pre celý tím. Peterson sa stal najväčšou hviezdou útoku Vikings potom, čo sa na celú sezónu ešte v Preseason zranil ich quarterback Teddy Bridgewater. Vedenie Minnesoty získalo Sama Bradforda, ktorému mal pomáhať hlavne Adrian Peterson, čo sme mohli vidieť aj v nočnom zápase proti Packers. Peterson pred tým ako sa zranil, získal pre tým 26 yardov zo 14 behových pokusov.

Zdroj: foxsports.com
Zdroj: foxsports.com

Situácia pre Vikings je o to horšia, že namiesto Adriana Petersona nemá tréner Zimmer v tíme adekvátnu náhradu, ktorá by dokázala tohto budúcelo člena Siene slávy zastúpiť. Ani Matt Asiata, ani Jerick McKinnon toho v NFL ešte veľa neodohrali. Do úvahy tak pripadá už len fullback Zach Line, ktorý bude pravdepodobne zodpovedný za behovú hru v najbližších zápasoch Minnesoty.

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry