Nová sezóna zámorskej profesionálnej ligy amerického futbalu (NFL) odštartuje už o týždeň (8. septembra). Prvý zápas sezóny 2016 odohrajú na štadióne Mile High účastníci 50. Super Bowlu, Denver Broncos a Carolina Panthers. Začíname aj my s prípravou na novú sezónu. V úvodnom článku Vám prinášame dream team potrestaných hráčov, ktorí dostali od disciplinárnej komisie NFL trest a musia teda vynechať úvodné kolo resp. niekoľko zápasov. Na úvod treba hneď dodať, že ide o mimoriadne silné mužstvo…. 1. časť – útok.

 Útok 

Quarterback: Tom Brady (New England Patriots – 4 zápasy) + Johnny Manziel (naposledy Cleveland Browns – 4 zápasy)

Zdroj: new.sportsinteraction.com
Zdroj: new.sportsinteraction.com

Hneď na začiatok najzvučnejšie meno a jeden najlepší rozohrávač v histórii NFL Tom Brady, ktorý za škandál Deflategate dostal zákaz na 4 zápasy. Pravdepodobne ho v základnej zostave nahradí mladík Jimmy Garoppolo, ktorý má obrovskú šancu aby dokázal, že v budúcnosti môže nahradiť legendu Pats. Nepredpokladáme, že by Brady stratil miesto v základnej zostave a po odpykaní trestu v 5. kole v zápase proti Clevelandu Browns takmer 100 %-ou istotou nastúpi práve on.

Fullback: Marcel Reece (Oakland Raiders – 4 zápasy)

Zdroj: bleacherreport.com
Zdroj: bleacherreport.com

Running back: Le´Veon Bell (Pittsburgh Steelers – 3 zápasy), Karlos Williams (naposledy Buffalo Bills – 4 zápasy).

Zdroj: sportawakening.com
Zdroj: sportawakening.com

Na rozdiel od Brady-ho a Reece-a Bell vynechá len 3 zápasy (vynechal niekoľko drogových kontrol). V základnej zostave Pittsburghu Steelers (podobne ako minulý rok – keď sa Bell vážne zranil) ho nahradí skúsený DeAngelo Williams.

Wide receiver: Josh Gordon (Cleveland Browns – 4 zápasy, Martavis Bryant (Pittsburgh Steelers – 16 zápasov)

Zdroj: sportsrants.com
Zdroj: sportsrants.com

Josh Gordon vo svojej druhej sezóne medzi profesionálmi zaznamenal najviac zachytených yardov v lige (1 646) a mal pred sebou skvelú budúcnosť. Avšak v ďalších rokoch prišli hlúpe tresty a Gordon v posledných 2 ročníkoch nastúpil len na 5 zápasov (minulú sezónu musel komplet vynechať). Wide receiver sa vráti v domácom zápase proti New England Patriots a fanúšikovia Browns pevne veria, že spolupráca medzi RG III a Gordonom po dlhých rokov posunie ich miláčikov do play off.

Zdroj: bleacherreport.com
Zdroj: bleacherreport.com

Ofenzíva Steelers musí počas celej základnej časti zaobísť bez talentovaného wide receivera Martavisa Bryant-a. Priebeh jeho kariéry je zatiaľ veľmi podobný ako v prípade Gordona, skvelé prvé 2 sezóny (76 zachytených prihrávok, 1 314 zachytených yardov, 14 receiving a 1 rushing TD), potom problémy so zakázanými látkami a následný trest na 16 zápasov.

Tight end: Darren Waller (Baltimore Ravens – 4 zápasy)

Zdroj: baltimoresun.com
Zdroj: baltimoresun.com

Offensive line: Lane Johnson (Philadelphia Eagles – 10 zápasov)

Zdroj: philly.com
Zdroj: philly.com

Menšia chyba tohto dream teamu je, že v offensive line by sme mali iba jediného hráča, za to Lane Johnson vynechá až 10 zápasov.

Kicker: Josh Brown (New York Giants – 1 zápas)

Zdroj: nydailynews.com
Zdroj: nydailynews.com

Dištanc dostal aj kicker Josh Brown, ktorý až 20-krát (aj počas tehotenstva!!!) zbil svoju manželku.

ZDIEĽAŤ
Futbal je veľmi podobný životu v tom, že učí, že práca, obetovanie, vytrvalosť, konkurencia, nezištnosť a rešpekt k autorite je cenou, ktorú každý z nás musí zaplatiť na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý za to stojí. - Vince Lombardi