Denver Broncos sa v nadchádzajúcej sezóne už nemôžu spoliehať na služby Peytona ManningaBrocka Osweilera. Včera vyradili zo zostavy aj quarterbacka Marka Sancheza, ktorý mal obe opory v tíme nahradiť. Sanchez dlho bez kontraktu nezostal, pár minút po odchode z Denveru podpísal zmluvu s Dallasom Cowboys. Broncos hľadali lacnejšiu akvizíciu na post tretieho rozohrávača. Našli ju v skúsenom Austinovi Davisovi.

Zdroj: bleacherreport.com
Zdroj: bleacherreport.com

27-ročný quarterback strávil poslednú sezónu v drese tímu Cleveland Browns, ktorý ho zo zmluvy vykúpil už v auguste. Davis aj napriek vysokému talentu nebol nikdy draftovaný a Denver je už jeho 4. tímom v NFL, v ktorej pôsobí od roku 2012. Za ten čas nastúpil len to 10 zápasov, v ktorých hodil 13 touchdownov.

Zdroj: wsbradio.com
Zdroj: wsbradio.com

Príchod Austina Davisa do Denveru nie je žiadnym prekvapením. Obhajca Lombardi Trophy má v zostave dvoch mladíkov, ktorý k sebe potrebujú skúsenejšieho spoluhráča, od ktorého by sa mohli učiť. Hlavne kvôli tomu siahlo vedenie Denveru po Davisovi. „Prichádza k nám s jasným cieľom, bude učiť našich dvoch mladých quarterbackov,“ vyhlásil generálny manažér Broncos John Elway vo včerajšom vysielaní televízie ESPN.

„Prichádza k nám s jasným cieľom, bude učiť našich dvoch mladých quarterbackov,“

Už pred posledným prípravným zápasom tréner Broncos Gary Kubiak vyhlásil, že jednotkou na poste rozohrávača bude Trevor Siemian, ktorý je súčasťou tímu už druhú sezónu. Na tohtoročnom drafte v 1. kole skauti Denveru siahli po talentovanom Paxtonovi Lynchovi, ktorý bude v sezóne 2016 zastávať pozíciu dvojky. Nedá sa preto očakávať, že by Austin Davis zasiahol do hry v najbližších mesiacoch.

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry