Nová sezóna zámorskej profesionálnej ligy amerického futbalu (NFL) odštartuje už o týždeň (8. septembra). Prvý zápas sezóny 2016 odohrajú na štadióne Mile High účastníci 50. Super Bowlu, Denver Broncos a Carolina Panthers. Začíname aj my s prípravou na novú sezónu. V úvodnom článku Vám prinášame dream team potrestaných hráčov, ktorí dostali od disciplinárnej komisie NFL trest a musia teda vynechať úvodné kolo resp. niekoľko zápasov. Na úvod treba hneď dodať, že ide o mimoriadne silné mužstvo…. 2. časť – obrana.

 Obrana 

Defensive line : Aldon Smith (Oakland Raiders – 10 zásov), Sheldon Richardson (New York Jets – 1 zápas), Marcell Dareus (Buffalo Bills – 4 zápas), DeMarcus Lawrence (Dallas Cowboys – 4 zápasy) + Aaron Lynch (San Francisco 49ers – 4 zápasy), Arthur Jones (Indianapolis Colts – 4 zápasy)

Zdroj: abc7news.com
Zdroj: abc7news.com
Zdroj: youtube.com
Zdroj: youtube.com

Defensive line by mohla byť aj najsilnejšia v celej lige, okrem mimoriadne kvalitnej základnej zostavy na striedačke by sme mali aj dvojicu Lynch a Jones. Aldon Smith svoj ročný trest začal odpykávať už minulý rok, čo znamená, že v sezóne 2015 vynechá 10 zápasov. Pre obranu Bills bude citeľná strata Marcella Dareus-a, ktorý 10 septembra 2015 podpísal s tímom megakontrakt na 6 rokov za 95,1 miliónov dolárov.

Zdroj: foxsports.com
Zdroj: foxsports.com
Zdroj: alchetron.com
Zdroj: alchetron.com

Linebacker: Randy Gregory (Dallas Cowboys – 4 zápasy), Rolando McClain (Dallas Cowboys –  10 zápasov), Vontaze Burfict (Cincinnati Bengals –  3 zápasy)

Zdroj: mmqb.si.com
Zdroj: mmqb.si.com

Medzi linebackermi má silné zastúpenie Dallas Cowboys, ktorý na tomto pozícii má až 2 hráčov. Napriek tomu, že Gregory bol považovaný za jedného z najtalentovanejších obrancov na drafte 2015, problémy s marihuanou znamenali pre mladíka sklz až do 2. kola draftu 2015. Šancu nakoniec dostal od Dallasu Cowboys, keď si ho vybrali zo 60. miesta. 10 zápasový trest pravdepodobne znamená pre McClain-a koniec účinkovanie v Cowboys.

Zdroj: sportingnews.com
Zdroj: sportingnews.com
Zdroj: deadspin.com
Zdroj: deadspin.com

Cornerback: Aaron Colvin (Jacksonville Jaguars – 4 zápasy), Jalen Collins (Atlanta Falcons – 4 zápasy)

Zdroj: cover32.com
Zdroj: cover32.com
Zdroj: fansided.com
Zdroj: fansided.com

Safety: Taylor Mays (naposledy Cincinnati Bengals – 4 zápasy), Will Hill (naposledy Baltimore Ravens – 10 zápasov)

Zdroj: cincyjungle.com
Zdroj: cincyjungle.com
Zdroj: baltimoresun.com
Zdroj: baltimoresun.com
ZDIEĽAŤ
Futbal je veľmi podobný životu v tom, že učí, že práca, obetovanie, vytrvalosť, konkurencia, nezištnosť a rešpekt k autorite je cenou, ktorú každý z nás musí zaplatiť na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý za to stojí. - Vince Lombardi