Vedenie NFL dnes oficiálne oznámi, že nadchádzajú draft nováčikov v roku 2017 sa uskutoční v meste Philadelphia. Liga prostredníctvom tlačovej správy potvrdila, že dnes vo večerrných hodinách prebehne tlačová konferencia, na ktorej bude verejne oznámený hostiteľ draftu 2017. Tlačovka sa bude konať v Mestskej radnici vo Philadelphii.

Zdroj: usatoday.com
Zdroj: usatoday.com

Philadelphia hostila NFL draft už 16-krát, naposledy v roku 1961. Posledné dva roky hostilo draft Chicago, ktoré vystriedalo New York, kde sa draft nováčikov konal bez prestávky od roku 1965. Podľa reportéra z ESPN Adama Scheftera NFL experimentuje s cieľom zvýšiť atraktivitu tohto podujatia. Schefter tiež priznal, že liga plánuje presunúť draft natrvalo do Los Angeles, keď bude kompletne dostavané tamojšie zázemie. Tento rok v prospech Philadelphie hovoril aj fakt, že Eagles momentálne nemajú výber v 1. kole v roku 2017, ktorý vymenili za tohtoročný výber, z ktorého nakoniec vybrali quarterbacka Carsona Wentza.

Zdroj: nflmocks.com
Zdroj: nflmocks.com

Draft 2017 sa uskutoční koncom apríla (27. – 29.) a prebehne klasiky v 7 kolách. Celkovo bude do NFL vybraných až 254 talentovaných mladíkov. Aktuálne najviac výberov (10) vlastní San Francisco 49ers. Najmenej majú Miami Dolphins, ktorí aktuálne vlastnia len 5 výberov.

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry