Už o 3 dni odvetným zápasom 50. Super Bowlu odštartuje nová sezóna NFL. V rámci našej prípravy na novú sezónu sme Vám už predstavili dream team potrestaných hráčov (útok a obrana). V tomto článku prinášame pre našich čitateľov tím snov z hráčov, ktorí počas off season zavesili kopačky na klinec (na základe článku ESPN). Bohužiaľ v našej zostave nájdeme niekoľko takých športovcov, ktorých by sme ešte radi videli na trávnikoch NFL… 1. časť útok.

Útok

Quarterback: Peyton Manning

Zdroj: nr.onu.edu
Zdroj: nr.onu.edu

Peyton Manning, ktorý koniec svojej profesionálnej kariéry oznámil vo februári, nepochybne patrí medzi najlepších quarterbackov všetkých čias. Je držiteľom niekoľkých štatistických rekordov, medzi najdôležitejšie patria – najviac pasových yardov (71 940) a najviac TD (539) NFL, majstrovský titul získal s Indianapolis Colts v roku 2007 a vo februárovom Super Bowle v drese Denver Broncos mohol druhýkrát v kariére zdvihnúť nad hlavu trofej Vinca Lombardiho. Okrem toho päťkrát ho zvolili za MVP základnej časti (2003, 2004, 2008, 2009 a 2013), raz za MVP Super Bowlu (2007), sedemkrát do All-Pro tímu a až pätnásťkrát sa zúčastnil Pro Bowl. Jednoducho LEGENDA!!!

Runningback: Marshawn Lynch

Zdroj: seattlepi.com
Zdroj: seattlepi.com

Za Sherifom by stál Marshawn Lynch, ktorý v rokoch 2013 a 2014 získal najviac TD v sezóne. Počas svojej kariéry šesťkrát prekonal magickú hranicu 1 000 nabehaných yardov a v roku 2013 vyhral so Seattle Seahawks (práve proti Manningovmu Denveru) Super Bowl. Prekvapivý koniec kariéry oznámil na twitteri počas prestávky 50. Super Bowlu. Čo viac dodať, typický Beast Mode –YEAH!!!

Wide receiver: Calvin Johnson, Greg Jennings, Percy Harvin

Zdroj: youtube.com
Zdroj: youtube.com

Megatron, ako prezývali Calvina Johnsona, vo svojej nováčikovskej sezóne dosiahol 756 yardov, v tretom ročníku v 14 zápasoch sa zastavil na 984 yardoch, v nasledujúcich 7 rokoch ale už v každej sezóne prekonal hranicu 1 000 yardov, dokonca v roku 2012 dosiahol NFL rekord s  1 964 yardmi. Počas svojej deväťročnej kariéry (v drese Detroit Lions) zaznamenal 11 619 receiving yardov a 83 TD. 194 cm vysoké „“monštrum““, keď bol zdravý a netrápili ho zranenia, nezastavila ani trojica hráčov. Kopačky zavesil na klinec prekvapivo ako tridsaťročný, napriek tomu, že mal pred sebou ešte niekoľko produktivných rokov. Pre Johnsona ale bolo prednejšie jeho zdravie, čo po niekoľko škandáloch v NFL aj chápeme. HALL OF FAME!!!

Zdroj: sportsmasher.com
Zdroj: sportsmasher.com

Na trávnikoch už neuvidíme ani ďalšieho skvelého wide receivera  Grega Jenningsa a svoju kariéru ukončil aj veľmi talentovaný, ale problémový Percy Harvin.

Zdroj: keyword-suggestion.com
Zdroj: keyword-suggestion.com

 Tight end: Heath Miller

Zdroj: youtube.com
Zdroj: youtube.com

Na rozdiel od Johnsona, Heath Miller počas 11 rokov strávených v NFL ani raz neprekročil hranicu 1 000 yardov (čo na jeho poste nie je prekvapivé). Big Ben Roethlisberger sa ale stále mohol pri kľúčových situáciach v blokoch spoliehať na služby tohto elitného tight enda.

Offensive line: D’Brickashaw Ferguson, Logan Mankins, Manny Ramirez, Phil Loadholt, Eugene Monroe

Zdroj: nydeailynews.com
Zdroj: nydeailynews.com
Zdroj: foxsports.com
Zdroj: foxsports.com

Pätica D’Brickashaw Ferguson (3), Logan Mankins (7), Manny Ramirez, Phil Loadholt, Eugene Monroe sa môže pýšiť „“iba““ 10 účasťami na Pro Bowl, avšak tréneri viacerých tímov by radi videli práve tento offensive line v základnej zostave.

Zdroj: newsclip.com
Zdroj: newsclip.com
Zdroj: foxsports.com
Zdroj: foxsports.com
Zdroj: foxsports.com
Zdroj: foxsports.com
ZDIEĽAŤ
Futbal je veľmi podobný životu v tom, že učí, že práca, obetovanie, vytrvalosť, konkurencia, nezištnosť a rešpekt k autorite je cenou, ktorú každý z nás musí zaplatiť na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý za to stojí. - Vince Lombardi