Oficiálne zahájenie novej sezóny NFL, ktoré obstarajú Carolina PanthersDenver Broncos, sa pomaly blíži. Každý fanúšik už odhodlane očakáva, ako jeho tím vstúpi do ročníku 2016, a či práve jeho obľúbený tím na konci sezóny siahne na Lombardi Trophy. Ešte pred začiatkom základnej časti vám prinášame našu predpoveď pre Konferenciu NFC.

1. Seahawks budú hrať Super Bowl

Zdroj: seattletimes.com
Zdroj: seattletimes.com

Quarterback Russell Wilson má za sebou najlepšiu sezónu kariéry. Minulý rok mal Wilson najvyšší ranking pasovej hry spomedzi všetkých rozohrávačov. Silnou stránkou Seahawks je aj ich defenzíva, ktorá v minulej sezóne až 11-krát inkasovala najmenší počet bodov v danom týždni. Seattle počas leta nezaznamenali výraznú zmenu kádra a celistvý zostal aj trénerský tím. Posledné 4 sezóny nechýbali v play-off a v rokoch 2013 a 2014 hrali dokonca Super Bowl.

2. Cardinals nadviažu na úspešnú sezónu

Zdroj: usatoday.com
Zdroj: usatoday.com

Veľkým prekvapením poslednej sezóny boli výkony tímu Arizona Cardinals. Zverenci trénera Brucea Ariansa ukončili základnú časť s bilanciou 13 – 3. Cardinals sa budú aj v tejto sezóne spoliehať na svoju najväčšiu hviezdu v ofenzíve, quarterbacka Carsona Palmera. Ten si v ročníku 2015 pripísal až 35 pasových touchdownov a celkovo nahádzal 4 671 yardov. Pokiaľ Palmer zostane zdravý, mal by podávať podobné výkony aj v tomto roku. Cardinals počas leta zapracovali aj na defenzíve, z New England Patriots prišiel outside linebacker Chandler Jones.

3. Newton neobháji titul MVP

Zdroj: heavy.com
Zdroj: heavy.com

Cam Newton má za sebou sezónu plnú úspechov, ale aj jedného veľkého sklamania. Bol to práve jeho výkon, ktorý stál Panthers víťazstvo v poslednom Super Bowle. Newton má však aj rovnakú zásluhu na tom, že Carolina sa do najväčšieho zápasu sezóny prebojovala. Počas celého roka podával výborné výkony, za čo si vyslúžil aj cenu MVP – cenu pre najužitočnejšieho hráča ligy. Je veľmi pravdepodobné, že ak Cam Newton neutrpí vážne zranenie, bude veľkým kandidátom na MVP aj v tomto roku. Konkurencia v NFL je veľká a v samotnom tíme Panthers môžeme nájsť hráčov, ktorí môžu Newtona zatieniť. Stačí spomenúť len pár mien ako tight end Greg Olsen, wide receiver Kelvin Benjamin alebo linebackeri Luke KuechlyThomas Davis. Panthers má tím preplnený hviezdami a v divízii určite nenájdu vážnejšieho konkurenta.

4. Vikings doplatia na zranenie Bridgewatera

Zdroj: nbcsports.com
Zdroj: nbcsports.com

Čiernym koňom nadchádzajúcej sezóny mali byť Minnesota Vikings. Tím, ktorý zdobí najmä silná defenzíva však v Preseason prišla o quarterbacka Teddyho Bridgewatera, ktorý si roztrhol krížny väz a sezóna sa pre neho skončila už v príprave. Vedenie Vikings za svojho hviezdneho rozohrávača našlo okamžitú náhradu. Do Minnesoty prišiel Sam Bradford, draftová 1 za rok 2010. Bradford je talentovaný quarterback, avšak musí si zvyknuť na nový tím a spoluhráčov. Čím skôr sa vžije s novým tímom, tým lepšie pre fanúšikov Vikings. Čaká ho ťažká úloha, pretože na ňom bude stáť alebo padať celá ofenzíva Minnesoty. Rýchlo aklimatizovať mu pomôže aj 31-ročný running back Adrian Peterson, ktorý po zranení Bridgewatera prevzal pomyselnú rolu najväčšej hviezdy ofenzívy Vikings.

5. 49ers sa ocitnú na samom dne

Zdroj: rukkus.com
Zdroj: rukkus.com

San Francisco má nevyriešenú otázku ohľadom starting quarterbacka. Situácia vo 49ers je o to vážnejšia, pretože neexistuje dôvod, ktorý by hovoril v prospech Colina Kaepernicka alebo Blainea Gabberta. Veľký otáznik vysí aj nad running backom Carlosom Hydem. Ten by mal konečne zostať zdravý celú sezónu, a vtedy by možno ofenzíva San Francisca nepatrila medzi najhoršie. Veľký problém pre 49ers je aj ich defenzíva, ktorej chýbajú kvalitní hráči a najmä skúsenosti. Už samotný úvod sezóny by mal napovedať, na koľko daní hráči budú mať. V Preseason, ako sa hovorí, veľa vody nenamútili.

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry