Prvý zápas Rams nedopadol podľa očakávaní, keď v ostro sledovanom Monday Night Football podľahli 49ers 28:0.

Coach Jeff Fisher aj napriek očakávaniam určil C. Keenum-a ako starter quarterbacka. V pre-season si neviedol zle, no v dueli proti 49ers sa mu skórovať nepodarilo.

Proti upgradnutej obrane 49ers skompletizoval 17-35, 130 yardov a 2int. Dá sa očakávať, že ak budú podobné výkony pokračovať, hlasy fanúšikov za výmenu na poste quarterbacka by mohli zosilnieť. Keďže podľa zákulisných informácií sa má na post 2. QB prebojovať 1. pick draftu 2016 – Jared Goff, hlasy by mohli zosilnieť práve v domácom zápase proti Seahawks. Najväčšia hviezda Rams, Todd Gurley nabehal z 12. pokusov 47 yardov. Proti tvrdej defenzíve Seahawks to Rams nebudú mať určite ľahké.

Na druhej strane sa v perfektnom svetle ukázal Carlos Hyde keď skóroval 2TD´s a nabehal 88 yardov. Blaine Gabbert podal priemerný, avšak spoľahlivý výkon, keď si pripísal 22-35 170y 1TD a pripísal si taktiež 43y po zemi. Situácia s QB vo 49ers bola pred sezónou taktiež otázna. Pozíciu starting QB, o ktorú bojovali predovšetkým Gabbert s Kaepernickom získal B. Gabbert, a tak CK7, ktorý podpísal bohatú zmluvu, zastáva pozíciu backupa. Po sezóne sa dá očakávať, že ak CK7 nepristúpi k zníženiu zmluvy, tak sa ho pokúsia tradnúť alebo mu hrozí cut z tímu.
49ers sa v nedeľu postavia proti finalistom superobowlu z Caroliny.

ZDIEĽAŤ