Vedenie tímu Pittsburgh Steelers v nedeľu oznámilo, že ešte perd začiatkom sezóny zapísali oporu defenzívy Alvina Buda Dupreea na listinu zranených. Dupree kvôli zraneniu vynechal celú Preseason a podľa najnovších informácii by mal 23-ročný linebacker podstúpiť operáciu, aby sa zotavil a spevnil natrhnutý sval v hornej časti tela. Niečím podobným si Bud Dupree prešiel aj minulý rok v príprave, ktorú musel člen defenzívy Steelers vynechať kvôli poraneným trieslam.

Zdroj: usatoday.com
Zdroj: usatoday.com

Celková rekonvalescencia obrancu Steelers sa odhaduje až na 8 týždňov, avšak do tréningu by sa mohol zapojiť už po 6. Generálny manažér Pittsburghu Kevin Colbert priznal, že očakáva Dupreeov návrat do zostavy ešte v priebehu sezóny 2016. „Máme v tíme výborných hráčov a Bud Dupree patrí do tejto kategórie,“ priznal už dávnejšie Colbert.

Zdroj: behindthesteelcurtain.com
Zdroj: behindthesteelcurtain.com

Bud Dupree bol do NFL draftovaný v roku 2015 z celkového 22. miesta. Podľa mnohých expertov bol výber Dupreea pre Steelers najlepší za posledných 15 rokov. V sezóne 2016 tréneri očakávali, že prevezme veľkú rolu v tíme. Vo svojom debutovom ročníku Dupree zanechal výborný dojem. Nastúpil do 16 zápasov, v ktorých si prípsal 4 sacky a 26 tackleov.

„Máme v tíme výborných hráčov a Bud Dupree patrí do tejto kategórie,“

Najväčším problémom pre Steelers v posledných sezónach bolo vytváranie tlaku na súperových quarterbackov, tzv. pass rush. Ani jeden linebacker si  nepripísal 10 a viac sackov od roku 2010. Práve Dupree mal najväčší potenciál na to, aby sa mu podarilo túto nepriaznivú štatistiku prelomiť. Priznal to aj tréner obrany Steelers Joey Porter pred začiatkom Preseason.

Zdroj: behindthesteelcurtain.com
Zdroj: behindthesteelcurtain.com

Tento cieľ sa aktuálne zdá nereálny. Väčšiu rolu v defenzíve bude musieť prevziať 26-ročný Jarvis Jones, ktorý doposiaľ v NFL nedokázal nadviazať na výborné výkony z univerzitnej súťaže, najmä kvôli zraneniam. Joey Porter verí, že ak Jones zostane zdravý, mohol by mladšieho spoluhráča adekvátne nahradiť. „Čakám na oboch, aby už konečne predviedli najlepšie sezóny v kariére a pomohli Steelers na ceste k Super Bowlu.“

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry