New England Patriots riešia nepríjemnú situáciu. Včera síce dokázali Miami Dolphins poraziť (31:24), ale počas zápasu si poranil rameno ich quarterback Jimmy Garoppolo. Patriots teraz majú aktuálne na súpiske len 1 zdravého rozohrávača, Jacoby-a Brissetta, pretože Tom Brady si odpykáva 4-zápasový trest za kauzu Deflategate. Jeho náhradníkom je wide receiver Julian Edelman.

Zdroj: nflspinzone.com
Zdroj: nflspinzone.com

Jimmy Garoppolo zastúpil Toma Bradyho viac ako výborne. Za 6 štvrtín, ktoré odohral ako starting quarterback podal fenomenálny výkon. Len včera proti Dolphins Garoppolo úspešné zrealizoval 18 z 27 prihrávok a hodil 3 touchdownove passy. Zápas dohral na pozícii rozohrávača nováčik Brissett. Očakáva sa, že vo štvrtok v šlágri 3. kola nastúpia Patriots proti Houstonu Texans práve s Brissettom v pozícii starting quarterbacka.

Zdroj: bostonherald.com
Zdroj: bostonherald.com

Vedenie New Englandu má momentálne 3 možnosti. Tou prvou je samotný Garoppolo. Ten okamžite po zákroku Kika Alonsa odišiel do šatne a do zápasu sa nevrátil, ale podľa lekárov Patriots nie je jeho zranenie vážne. Garoppolo má podvrtnutý ramenný kĺb, a hlavný tréner Bill Belichick vyhlásil, že ohľadom 24-ročného quarterbacka sa rozhodne po absolvovaní vyšetrení magnetickou rezonanciou. Zápas proti Texans však pravdepodobne nestihne.

Zdroj: bostonglobe.com
Zdroj: bostonglobe.com

Druhou možnosťou sa stal 30-ročný wide receiver Julian Edelman, ktorý bol dnes menovaný dočasným náhradníkom Brissetta. Edelman hrával na pozícii quarterbacka na štátnej univerzite v Kente. Edelman dokonca trénoval rozohrávky v niektorých akciách Patriots. Aktuálny stav však nie je pre tento tím ideálny, najmä keď ich čaká zápas proti silnej defenzíve Texans.

Zdroj: nj.com
Zdroj: nj.com

Poslednou možnosťou, ktorú vedenie Patriots musí zvážiť, je podpísať ďalšieho quarterbacka v priebehu nasledujúcich dní. Tu však bude mať generálny manažér Belichick  obmedzené možnosti. Podľa Douga Kyeda existuje až 8 adekvátnych rozohrávačov, ktorí by problém New Englandu vyriešili. Menovite sú to Tarvaris Jackson, Charlie Whitehurst, Sean Renfree, Michael Vick, Josh Johnson, T.J. Yates, Matt FlynnJimmy Clausen.

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry