Vedenie Minnesoty Vikings sa snaží zachrániť sezónu. Ich jednotka na pozícii rozohrávača Teddy Bridgewater si vykĺbil koleno, roztrhol si aj predný krížny väz a sezóna 2016 sa pre neho definitívne skončila. Od tej doby boli Vikings najčastejšie spojovaní so špekuláciami, podľa ktorých mal generálny manažér Rick Spielman hľadať náhradu za hviezdneho quarterbacka. Ten však odmieta kvôli jednoročnej akvizícii obetovať cenné kúsky svojho tímu a nechce ohroziť ani budúcnosť Minnesoty.

Zdroj: foxsports.com
Zdroj: foxsports.com

„Jedinú vec, ktorú môžem sľúbiť, že nikdy neurobím je to, že našu organizáciu dostanem do takej situácie, v ktorej by bola ohrozená alebo zranená jej budúcnosť,“ vyhlásil Rick Spielman pred posledným prípravným zápasom, ktorý Vikings odohrali na domácom štadióne proti tímu Los Angeles Rams dnes v noci (27:25).

Zdroj: dailynorseman.com
Zdroj: dailynorseman.com

Minnesota Vikings boli podľa odborníkov čiernym koňom na postup do Super Bowlu v nadchádzajúcej sezóne, avšak iba pod podmienkou, že bude Teddy Bridgewater zdravotvne v poriadku. Vikings majú talentovanú súpisku na oboch stranách, a bolo by veľmi pochabé od generálneho manažéra, keby kvôli zisku nového quarterbacka obetoval niektorú z veľkých nádejí.

„Ľudia si myslia, že ste v zúfalej situácii a ponúkajú vám šialené veci,“

„Ľudia si myslia, že ste v zúfalej situácii a ponúkajú vám šialené veci,“ pokračoval manažér Rick Spielman. „Hovoril som s trénerom Mikeom Zimmerom a zhodli sme sa, že sa nevzdáme žiadneho talentovaného hráča, ktorého máme v tíme. Naši tréneri a skauti pracujú veľmi tvdo, aby do tímu získali hráčov, ktorých potrebujeme a určite nepošleme preč hráča, ktorý u nás nebol ani 7 mesiacov.“

Zdroj: zimbio.com
Zdroj: zimbio.com

Generálny manažér Rick Spielman na záver priznal, že Teddy Bridgewater už opustil nemocnicu a vo štvrtok navštívil aj tímové zázemie. Neprezradil však, koľko bude trvať celková rekonvalescencia ich hviezdneho rozohrávača. V poslednom preseason zápase jeho tím utrpel ďalšiu vážnu ranu, ktorú budú musieť Vikings rýchlo zahojiť. Duel proti Rams nedohral Joel Stave, ktorý mal v začínajúcej sezóne zastávať pozíciu druhého quarterbacka po tom ako sa Bridgewater zranil. Stave si poranil ruku a pravdepodobne bude musieť vynechať začiatok sezóny.

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry