Už o 3 dni odvetným zápasom 50. Super Bowlu odštartuje nová sezóna NFL. V rámci našej prípravy na novú sezónu sme Vám už predstavili dream team potrestaných hráčov (útok a obrana). V tomto článku prinášame pre našich čitateľov tím snov z hráčov, ktorí počas off season zavesili kopačky na klinec (na základe článku ESPN). Bohužiaľ v našej zostave nájdeme niekoľko takých športovcov, ktorých by sme ešte radi videli na trávnikoch NFL…

2. časť – obrana.

Obrana

Defense line: Jason Hatcher, B. J. Raji, Darnell Dockett

Zdroj: profootballfocus.com
Zdroj: profootballfocus.com

Fantastických hráčov opúšťajúcich NFL nájdeme aj v obranných radoch. Po minulej sezóne do dôchodku odišla trojica Jason Hatcher, B. J. Raji, Darnell Dockett, ktorá už naďalej nebude terorizovať quarterbackov. B.J. Raji ukončil kariéru kvôli dlhotrvajúcim zraneniam a nahradiť tohto robustného nose tackle-a v Green Bay Packers nebude vôbec jednoduché. Vrcholom jeho kariéry bol zisk trofeje Vince Lombardiho po víťazstve v XLV. Super Bowl-e proti Pittsburghu Steelers. Získať vytúžený prsteň sa nepodarilo ani jednému z dvojice Hatcher, Dockett. Najbližšie k nemu bol druhý z menovaných hráčov, avšak oslavy Arizony Cardinals v poslednej minúte pokazila fantastická spolupráca medzi Roethlisbergerom a Holmesom.

Zdroj: cleveland.com
Zdroj: cleveland.com
Zdroj: blacksportsonline.com
Zdroj: blacksportsonline.com

Defensive end: Jared Allen, Justin Tuck

Zdroj: foxsports.com
Zdroj: foxsports.com

Blízko k víťazstvu v poslednom zápase sezóny bol aj Jared Allen, ale jeho Carolina Panthers50. Super Bowl-e totálne zlyhala. Bývalý hráč Kansas City Chiefs, Minnesoty Vikings, Chiacago Bears a Caroliny Panthers zaznamenal počas trinástich rokov v NFL 643 tackle a 136 (!!!) sackov, čím je v historických tabuľkách v počte sackov na 9. mieste.

Zdroj: foxsports.com
Zdroj: foxsports.com

Justin Tuck v dvoch Super Bowloch zťažoval život Toma Bradyho a treba dodať, že to robil veľmi dobre, lebo jeho 2 účasti znamenali pre New York Giants dve trofeje Vinca Lombardiho. Posledné 2 sezóny pôsobil v Oakland Raiders. 1. februára po 11 sezónach ukončil svoju profesionálnu kariéru, avšak 6. mája ešte podpísal s jeho bývalým zamestnávateľom zmluvu na jeden deň, aby do dôchodku mohol odísť ako hráč New Yorku Giants. Čo viac dodať, krásne gesto ako od Tucka, taktiež aj zo strany Giants.

Linebacker: Jon Beason, Jerod Mayo

Zdroj: standigosports.com
Zdroj: standigosports.com

Z linebackerov opustili NFL také „stroje“ na tackle, akými bola dvojica Jon Beason (705), a Jerod Mayo (803). V oboch príadoch boli dôvodom predčasného ukončenia kariéry zranenia, ktoré ich v posledných rokoch trápili.

Zdroj: thecomeback.com
Zdroj: thecomeback.com

Cornerback: Charles Tillman, Rashean Mathis

Zdroj: chicagotribune.com
Zdroj: chicagotribune.com

NFL opúšťa aj skvelý cornerback Charles Tillman, ktorý okrem poslednej sezóny celú svoju kariéru trávil v drese Chicago Bears. Počas 13 rokov zaznamenal skvelé štatistiky – 911 tackle, 38 interception a 44 vybojovaných fumble. Okrem toho v roku 2013 získal ocenenie Walter Payton NFL Man of the Year, ktoré dostávajú hráči za činnosti mimo ihriska. Podľa môjho názoru by však Tillman veľmi rád vymenil tieto štatistiky a ocenenia za víťazstvo v Super Bowl, ku ktorému bol blízko až dvakrát, proti mužstvu Peytona Manninga. V roku 2007 Chicago Bears neuspelo v zápase proti Indianapolis Colts a v poslednom finále zas Carolinu Panthers porazil Denver Broncos. Koniec kariéry oznámil 18. júla v krátkom trojminútovom videu na youtube a podobne ako Tuck sa 22. júla na jeden deň ešte stal hráčom Chicago Bears.

Zdroj: zimbio.com
Zdroj: zimbio.com

Na trávnikoch NFL už neuvidíme ani žijúcu legendu Jacksonville Jaguar, ktorá je držiteľom niekoľkých štatistických rekordov v drese jaguárov (najviac interception (30), najviac defensive TD (3), najviac return yards po interception (512) a najviac zabránených prihrávok (99).

Safety: Charles Woodson, Husain Abdullah

Zdroj: heavy.com
Zdroj: heavy.com

V USA a vo svete by sme našli len málo fanúšikov NFL, ktorí by sa nesúhlasili s tvrdením, že Charles Woodson patrí medzi najlepších safety všetkých čias. To nám potvrdia aj jeho fantastické štatistiky, ocenenia, víťazstvo v Super Bowl ale aj jeho neopakovateľný štýl hry. V roku 2008 ho draftovali Oakland Raiders v 1. kole zo 4. miesta v roku, v ktorom bola draftovou jednotkou ďalšia legenda NFL – Peyton Manning. Jeho prvé pôsobenie v Raiders, kde jeho tím neuspel v XXXVII. Super Bowl-e proti Tampa Bay Buccaneers ukončil v roku 2006 prestup do Green Bay Packers. Práve s tímom z NFC North vyhral v roku 2011 Super Bowl proti Pittsburghu Steelers. O dva roky neskôr sa vrátil do Oaklandu a v drese Raiders v januári oznámil koniec svojej profesionálnej kariéry. V novom ročníku ho uvidíme ako experta na stanici ESPN v relácii Sunday NFL Countdown, kde nahradí Keyshawna Johnsona. Woodson si až deväťkrát zahral na Pro Bowl, v roku 1997 vyhral ocenenie Heisman Trophy, ktoré dostávajú najlepší hráči vysokoškolskej ligy. Zaznamenal 1 003 tackle, 20 sackov, 13 TD a 65 interception (4. v historických tabuľkách NFL) – LEGENDA.

Zdroj: cougcenter.com
Zdroj: cougcenter.com
ZDIEĽAŤ
Futbal je veľmi podobný životu v tom, že učí, že práca, obetovanie, vytrvalosť, konkurencia, nezištnosť a rešpekt k autorite je cenou, ktorú každý z nás musí zaplatiť na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý za to stojí. - Vince Lombardi