Počas včerajšieho dňa sa vedenie Vikings dohodlo s Jake Longom, čo znamená, že po Samovi Bradfordovi v Minnesote uvidíme ďalšiu bývalú jednotku Draftu.

jednotka draftu v Minnesote
Zdroj: cheatsheet.com

Príchod Longa bol nevyhnutný, pretože zo zostavy vypadol pravý tackle Andre Smith, ktorý sa zranil ešte minulý týždeň v Monday Night Football proti New York Giants. Smitha čaká v najbližších dňoch operácia tricepsa a bohužiaľ v tejto sezóne ho už na trávnikoch neuvidíme.

Jake Long bol v roku 2008 vybraný z pozície 1/1, keď ho draftovalo vedenie Miami Dolphins, kde pracoval pod vedením hlavného trénera Tony Sparano-a, teda súčasného ofenzívneho koordinátora Vikingov. Veľmi rýchlo zapadol do zostavy Delfínov, čo potvrdzuje aj fakt, že bol štyrikrát vybratý na Pro Bowl. Avšak v poslednom zápase sezóny 2011 prišlo nešťastné zranenie, roztrhol svoj pravý biceps a Longa čakala dlhšia maródka. V roku 2016 sa stal voľným hráčom a prestúpil do St. Louis Rams. 26. októbra 2014 utrpel ďalšie vážne zranenie (ACL) a po sezóne vedenie rozhodlo ukončiť s hráčom spoluprácu. Minulý rok podpísal zmluvu s Atlanta Falcons, ale miesto v základnej zostave si nevybojoval. Počas offseason sa dlho špekulovalo, že prestúpi do Baltimore Ravens ale napokon sa im nepodarilo dohodnúť. Longov talent je nespochybniteľný, ale kvôli častým zraneniam ho klasifikujú medzi rizikových hráčov.

jednotka draftu v Minnesote
Zdroj: foxsports.com

V Minnesote ale nemajú veľmi na výber. Nie je to prvý hráč, ktorý vypadol z offense Vikings na dlhšiu dobu – počas prípravy na sezónu utrpel veľmi vážne zranenie kolena mladý quarterback Teddy Bridgewater, zo základnej jedenástky vypadol aj najdôležitejší člen offense, Adrian Peterson a na listinu zranených hráčov sa dostal aj ďalší offensive tackle Matt Kalil. Strata takýchto dôležitých hráčov by bolo pre každé mužstvo obrovskou ranou, avšak v Minnesote zatiaľ nemajú dôvod na smútok. Do novej sezóny vstúpili priam fantasticky, ich obrana prepisuje historické rekordy a už teraz ich porovnávajú s legendárnou obranou Chicago Bears z roku 1985. V úvodných 5. kolách zatiaľ nenašli premožiteľa a sú jediným tímom so 100 %-ou bilanciou. Fanúšikovia pevne veria, že ho zranenia tentokrát obídu a v Minnesote chytí druhý dych.

2016 @Vikings vs. 1985 @ChicagoBears: Through 5 Weeks

Fotka uverejnená používateľom NFL (@nfl),

ZDIEĽAŤ
Futbal je veľmi podobný životu v tom, že učí, že práca, obetovanie, vytrvalosť, konkurencia, nezištnosť a rešpekt k autorite je cenou, ktorú každý z nás musí zaplatiť na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý za to stojí. - Vince Lombardi