Železný muž Houstonu Texans nedohral dnešný duel proti Denveru Broncos. Ľavý tackle Derek Newton si roztrhol obe patelárne šľachy v kolenách a sezóna sa pre neho definitívne skončila. Zranenie je natoľko vážne, že 28-ročný hráč bude možno musieť ukončiť svoju kariéru. Broncos nakoniec na domácom štadióne porazili Texans vysoko 27:9, Brock Osweiler proti bývalému tímu nehodil ani 1 touchdownovu prihrávku.

Derek Newton si roztrhol obe patelárne šľachy
Zdroj: si.com

Derek Newton utrpel vážne zranenie v závere 1. štvrtiny, kedy neustál súboj s outside linebackerom Denveru Von Millerom. Lekári mu dali nafukovaciu bandáž na obe nohy, následne po neho musel prísť vozík. Newton celý čas ako ho lekári ošetrovali bojoval s veľkou bolesťou, a nakoniec sa potvrdila pre neho najhoršia možná diagnóza. Len roztrhnutie 1 paterálnej šľachy často znamená veľké problémy.

Koniec kariéry

V histórii NFL sa nikdy nestalo, že by sa hráč dokázal vrátiť do akcie potom ako si pretrhol obe patelárne šľachy. V roku 1993 wide receiver Chicaga Bears Wendell Davis utrpel rovnaké zranenie na štadióne Veterans Stadium vo Philadelphii. Následne 2 roky pauzoval a sníval o návrate späť. V roku 1995 bojoval o miesto v tíme Indianapolis Colts, no neúspešne. Davis ešte ten rok ohlásil koniec kariéry.

Derek Newton si roztrhol obe patelárne šľachy
Zdroj: twincities.com

Rovnaký príbeh napísal aj cornerback Clevelandu Browns Gary Baxter v roku 2006. Práve Baxter bol 1. hráčom, ktorý si roztrhol obe patelárne šľachy v kolenách od Wendella Davisa. Člen defenzívy Browns utrpel rovnaké zranenie ako Newton proti tomu istému súperovi, Denveru Broncos. Baxter dlho bojoval v snahe vrátiť sa na ihrisko. V roku 2007 sa však rozhodol kariéru ukončiť.

Derek Newton si roztrhol obe patelárne šľachy
Zdroj: seahawks.com

Wendell Davis a Gary Baxter neboli jediní hráči, ktorí utrpeli rovnaké zranenie ako Derek Newton. Zoznam hráčov, ktorí si roztrhali obe patelárne šľachy je dlhší. Najnovšie s týmto zranením bojuje tight end Seattlu Seahawks Jimmy Graham. V jeho prípade sa však jedná len o roztrhnutú patelárnu šľachu v pravom kolene. Newton utrpel možno najhoršie zranenie v americkom futbale, a treba dúfať, že sa stane slávnym ako hráč, ktorý sa ako 1. v histórii NFL dokázal z neho zotaviť a vrátiť na ihrisko.

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry