Dnes Vám prinášame druhú časť reportu z návštevz zápasu NFL od nášho čitaťeľa Stanislava Gašparoviča. (Prvú časť nájdete na tejto adrese: http://slovaknfl.sk/2016/10/na-navsteve-v-usa-ohio-vs-indiana/)

Z Columbusu naša cesta viedla do Cantonu. Kto nevie, že Ohio State hrajú v Columbuse, tak to už vie. Ani ja som to netušil, pokiaľ som neplánoval tento trip. Vedel som, že sa tam hrá hokej, ale o tomto som netušil, takže žiadna hanba. Pravda je však taká, že ma to dovtedy vôbec netrápilo. Ako som spomínal, pohli sme sa z Columbusu po cca 45 minútach a smer Canton OH, kto nevie prečo, buď netuší, o čom tu celý čas píšeme, alebo si okamžite dá aspoň 10 burpees. Canton je Mekka futbalu. Nebudem písať o histórii, ale v súčasnosti sa tam nachádza sieň slávy NFL a už tradične sa tu hrá prvý predsezónny zápas (teda s výnimkou tohto roku 😂)

Na návšteve zápasu Cleveland Browns - New England Patriots
Takže sme navštívili toto múzeum.

A ak vám to nesedí časovo, tak jasné, že sa to neudialo za jeden deň. Po ceste do Cantonu sme síce toku dlhšie hľadali ubytovanie, ale predsa sa podarilo cez portál niečo ako „mačka vo vreci“. Vedeli sme polohu od HOF a vedeli sme cenu, ktorá bola na izbu (68$) vrátane táx a raňajok. Ozaj, kto nebol v USA pozor, všetky ceny sú bez dane, takže to čo stoji napr. 3$, stoji 3 + Taxa. Takže sme prespali v celkom slušnom hoteli. No nie tak úplne v telke sme pozerali hádajte čo? College football – je tam toho toľko, že by sme ani nespali. Nuž, ráno rýchle raňajky a krátka cesta o 9 hodine, kedy sa HOF otvára. Kde sme prišli, bolo niečo pred 9 a neboli sme prví. Parkovisko bolo už do polovice zaplnené. Kde sme kupovali vstupenky, prihovorila sa nám predavačka, myslím že sa volala Hana, že má rodičov zo Slovenska. Skomolene vyslovila slová, ktoré nás ozaj potešili – „Biely potok, near the Bardejov area you know?“ Tak sme vykročili do sveta futbalu. To sa nedá moc opisovať, lebo osobne som miestami prestaval dýchať… Kartičky ma moc nebavili, asi preto, že som nikdy žiadne nezbieral. Z ďalekej histórie ma zaujal kabát Green Bay, vyzeral ako prešívak robotníka zo stavby z čias socíku, štrikovaný svetrík ala dres, kožené prilby a rôzne playbooky písané v zošite.

Na hornom poschodí nás to bavilo omnoho viac: prilba s hlásením signálov od ofenzívneho koordinátora (stratil si sa pri tretom slove), odliatky dlane, ruky, či nohy.

Na návšteve zápasu Cleveland Browns - New England Patriots

Pre mňa bola top možnosť vyskúšať si v úlohe refereeho both review po challenge. Normálne si vliezol do kabínky, nasadil si slúchadlá a mal si možnosť rozhodnúť, či potvrdíš, alebo zmeníš verdikt, samozrejme aj s vyhodnotením. Presúvali sme sa rýchlo, tak sme nepozreli všetko pozorne. V ďalšej časti boli ukážky dresov, rukavíc, všetko pekne nesvieteníé za sklom, z tejto časti ma zaujala viac ako Vince Lombardi trophy zbierka Super bowl prsteňov.

14646736_10207121673102494_741142044_o

Nasledovala prednáška o vývoji prilieb a možnosť zahrať si Madden na X-boxe a najviac sme sa zdržali asi v obchode. Videli sme virtuálnu prehliadku, takže predstava nejaká bola, ale skutočnosť bola omnoho lákavejšia a nebol problém minúť….. nemôžem to povedať lebo …. ani to nemôžem napísať, sorry. No a keďže som mal odľahčenú peňaženku, ale zas veď kvôli tomu som za veľkú mláku aj šiel. Ešte pár fotiek, vonku beh po vonkajšom ihrisku a šup do auta, smer Cleveland. Prečo tento zápas? Lebo ten nasledujúci som vyberal ja, ale tento môj parťák. A prečo vybral Browns vs Patriots ? Pretože TOM BRADY! Jedného dňa mi vraví, pôjdem s tebou do USA, ale chcem vidieť Bradyho. Ťažká to úloha, kde má tento chlapík opletačky s loptami 😂. No a keďže z Chicaga do Bostonu je celkom štreka a vstupenky na štadión sa zháňajú trochu ťažšie, vyhral Cleveland aj preto, že Brady is back! A mohol konečne hrať. Opäť cesta v pohode a brzda tesne pred štadiónom, a potom už aj krokom predbehneš auto. Trochu zo závisťou sme sledovali party na parkoviskách okolo. Voľná garáž za 25$ bola neďaleko štadióna, no kým sme sa tam dostali, bolo to dobrých 35 minút, ak nie viac. Rýchlo presun z auta , nezabudnúť vstupenky a hrdo vykročiť do davu. Na môj vkus veľké množstvo fanúšikov Patriots boli hlučnejší a aj sebavedomejší. Blížime sa k štadiónu, opäť všetko organizované políciou, po ceste míňame hroznú kapelu, ktorá vydávala príšerne zvuky. Sem tam im niekto hodí štvrták, asi aby už nehrali. Štadión vyzerá pekne, oproti tomu v Columbuse je novší a modernejší. Opäť nám niečo slečny tiskajú do rúk, opäť šatka, už viem čo bude cena v súťaži! Trochu prísnejšia kontrola, prechádzame cez skener. Aj osobnú prehliadku, piiip – to bol náš lístok a vitajte na First energy stadium. Opäť otvorené ústa, ale hľadáme 524, ideme pešo, hoci môžeme aj eskalátorom. Obchádzame polovicu štadióna a sme na mieste. Stíhame ešte bufet, jedlo, aj pitie, poľská klobása a gatorade. Hymnu stíhame len tak tak.

Ešte pár schodov a sme na mieste.

Fotím štadión, fanúšikovia Browns brešú ako pes na obrazovke. Rozhodne lepšie zázemie, bufety, obchody, ozvučenie. Až teraz mi dochádza, aký by bol zápas na Ohio, keby pršalo? Nechceme to vedieť! Opäť nebudem písať o zápase, ale jedno viem – TOM BRADY je pán! Neviem, či máte taký pocit, keď je niekto osobnosť, a je to z neho cítiť? Naposledy som toto zažil, keď prišla na kurt Dominika Cibuľková vo Fed cupe. Proste sa nosila po kurte a ja som vedel, že je ten zápas rozhodnutý už pri rozcvičke. Teraz som mal dejavu.

Sedeli sme asi v 150. rade, možno preháňam (Aj 170) ale keď ten chlap vstúpil na field, bolo to cítiť (a to ho nejak extra nerežem a ani jeho tím). Možno som to tak cítil iba ja, ale o tom to je, prišiel som to nielen vidieť, ale aj zažiť a precítiť!

Takže keď nastúpil, bolo počuť a to dosť hlasne – Brady, Brady!

Pár TD som dal na FB live, keďže wifi na štadióne šľapala na 100%, čo sa nedá povedať o ofenzíve domácich, žiaľ majú peripetie s QB.

Jaj skoro som zabudol, keď som si prvý krát sadal na svoje miesto, v jednej ruke hot dog, v druhej Gatorade, stihol som obliať Manzielovu frajerku. Fľaška mi padla a šup na ňu. Chudera pozerala na mňa, že čo sa deje, dal som jej pár servítiek a nejak to predýchala.

Nie nebola to ozaj jeho frajerka! To iba jej priateľ mal dres Johnyho 😂. Bože, tak premrhaný talent! Naposledy som to videl u J. Russela z LSU, mal hrať za Raiders.

ZDIEĽAŤ
Športový nadšenec a editor webového portálu SlovakNFL.sk