Carolina Panthers mali pred začiatkom sezóny úplne iné plány a predstavy. Tím, ktorý z lavičky vedie tréner Ron Rivera chcel zopakovať svoju účasť v Super Bowle, a tentokrát vyhrať. Časy sa menia, a pomery v NFL tiež. Aktuálne Panthers trápi veľká maródka. Cam Newton, MVP posledného roka, nevie nájsť stratenú formu, a tak skoro ju asi nenajde. Útok Caroliny ho bude postrádať v nasledujúcom dueli. Okrem neho budú chýbať aj running back Jonathan Stewart alebo cornerback James Bradberry.

Panthers trápi veľká maródka
Zdroj: nflspinzone.com

Cam Newton nedohral posledný duel proti Atlante Falcons. Tréner Rivera si nedával servítku pred ústa a povedal, že hviezdny quarterback si môže za zranenie sám. „Hra, v ktorej Cam dostal hit, bola úplne inak naordinovaná, ako sa nakoniec hrala. Mal voľných wide receiverov, ale on sa rozhodol bežať. Bolo to jeho rozhodnutie.“ Newton neprešiel protokolom a celý týždeň netrénoval. Rovnako na tom je aj cornerback Bradberry, ktorý taktiež nedohral zápas proti Falcons a utrpel otras mozgu.

„Povedal by som, že všetci títo hráči vynechajú nasledujúci duel,“

Najbližšie k návratu je údajne Jonathan Stewart. Ani on však nestihne zápas proti Tampe Bay. Stewart chýbal v posledných 2 dueloch, ale podľa slov Riveru robí veľké pokroky v ceste späť. „Má za sebou výborný deň. Nechali sme ho trénovať v bazéne,“ povedal hlavný tréner na otázku, prečo Stewart vynechal tímový tréning. „Urobili sme mu individuálnu prípravu. Jeho rekonvalescencia začala neberať správny smer.“

Mimo sú aj ďalší hráči

Víťaza konferencie NFC za rok 2015 trápi veľká maródka. Nemôže za to však žiadna epidémia, síce to tak vyzerá. Veľké otázniky vysia nielen nad Newtonom, Bradberrym alebo Stewartom. Zápas proti Tampe Bay Buccaneers pravdepodobne nestihnú ani defenzívny tackle Vernon Butler, defenzívny end Charles Johnson alebo ľavý tackle Michael Oher. „Povedal by som, že všetci títo hráči vynechajú nasledujúci duel,“ okomentoval situáciu v tíme Rivera.

Panthers trápi veľká maródka
Zdroj: pantherswire.usatoday.com

Carolina Panthers má bilanciu 1-3. Každá ďalšia prehra bude znamenať skomplikovanie si cesty do play-off. Uvedomuje si to aj vedenie tímu, ktoré zlacnelo lístky na ďalšie domáce zápasy o 5,1%. „Chceme, aby fanúšikovia stále verili svojmu tímu. Sami si však môžeme za to, že máme na konte len 1 víťazstvo. Hlavne kvôli tomu nemôžu fanúšikovia platiť za lístky toľko, ako keď sme vyhrávali. Lístky budú zľavnené až do konca sezóny,“ povedal Tim Dolan. Z jeho vyjadrenia je očividné, že Panthers stále veria v postup do play-off a zisk Lombardi Trophy.

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry