New England Patriots boli v posledných 2 dňoch aktívni na prestupovom trhu. V utorok z Detroitu Lions získali linebackera Kyle-a Van Noya a výber v 7. kole draftu v roku 2017 za výber v 6. kole draftu v tom istom roku. O deň neskôr Bill Belichick získal aj výber v 5. kole draftu v roku 2017, tento krát z Denveru Broncos. Do hlavného mesta štátu Colorado putoval tight end A.J. Derby. Patriots obchodujú s nádejou, že sa im podarí vyhrať AFC East.

Patriots obchodujú
Zdroj: nflspinzone.com

„Posledné mesiace A.J. podával v našom tíme konzistentné výkony,“ povedal 19. augusta Bill Belichick. „Je to mladý hráč, ktorý sa neustále zlepšuje. Stále sa má čo učiť, musí popracovať na určitých schopnostiach. Nemôžem mu však odoprieť, že je to šikovný chlapec. Za ten krátky čas čo bol u nás, urobil pre nás veľmi veľa kvalitnej práce.“

Pripravený hrať

„A.J. Derby je mladý a talentovaný tight end, ktorý nám môže okamžite pomôcť,“ povedal po výmene generálny manažér Denveru John Elway. „Má obrovský potenciál, a bude pre náš tím veľmi dobrou súčasťou.“ Broncos okamžite po výmene prepustili Shiloha Keoa, ktorý v Denveri hrával na pozícii Safety.

Patriots obchodujú
Zdroj: rowsnculumns.com

25-ročný rodák z Iowy bol draftovaný v roku 2015 v 6. kole. Do 53-člennej zostavy Patriots sa minulý rok neprebojoval. V aktuálnej sezóne zatiaľ nastúpil do 4 duelov, najmä kvôli zraneniu najlepšieho tight enda NFL Roba Gronkowskeho, ktorý pauzoval 2 zápasy kvôli zraneniu kolennej šľachy.

Patriots obchodujú
Zdroj: foxsports.com

Deň pred výmenou s Denverom sa Patriots rozhodli posilniť defenzívu tímu. Z Detroitu získali 26-ročného Van Noya, ktorý prežíva zlomovú sezónu. Rodák z Nevady odohral všetky tohtosezónne zápasy Detroitu ako starting outside linebacker. V 7 dueloch si Van Noy pripísal 23 combined tackles a 2 assisted tackles.

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry