Október je mesiac boja proti rakovine prsníka. V USA si počas neho pripomínajú, uctievajú a oceňujú ľudí, ktorí trpeli touto chorobou alebo iným druhom rakoviny. Výnimkou nie sú ani športové súťaže. Napr. tímy v NHL odohrávajú zápasy v ružových dresoch, v NFL si zase hráči obúvajú ružové kopačky a nosia aj ružové rukavice. Práve tým chcú podporiť ľudí v boji proti tejto chorobe. Včera v zápase proti Atlante Falcons Broncos ocenili víťazov, ľudí, ktorí rakovinu porazili.

Broncos ocenili víťazov
Zdroj: denverbroncos.com

Denver Broncos pred pár rokmi rozbehli kampaň „Fight Like A Bronco“ („Bojuj ako kôň“), v rámci ktorej sa snažia pomáhať a podporovať ľudí postihnutých všetkými druhmi rakoviny – mužov, ženy a deti. Prezidentkou kampane sa stala Cindy Kellogg, ktorá zdôrazňuje, že najdôležitejšie je nevzdávať sa, a to všetci účastníci včerajšieho oceňovania splnili.

Broncos ocenili víťazov
Zdroj: denverbroncos.com

„Všetci ocenení rakovinu porazili. Nie sú medzi nimi len ženy, ktoré vyhrali boj proti rakovine prsníka, ale sú tu aj muži a deti, ktorí nepovedali životu nie, ale bojovali ďalej,“ povedala Cindy Kellogg ešte pred včerajším zápasom. „Som nadšená, že môžem byť súčasťou tejto kampane, ktorá sa snaží pomáhať všetkými možnými spôsobmi. Bojujeme za život ako naši hráči za víťazstvá.“

Rakovina poznačila aj hráčov

Oceňovanie víťazov prebehlo počas polčasovej prestávky. Celkovo Broncos ocenili 125 ľudí. „Myslím si, že všetci v našej organizácii sme poznačení rakovinou. Pre nás všetkých bolo dôležité, že sme sa mohli stretnúť s ľuďmi, ktorí tento boj vyhrali. Stali sa našimi idolmi,“ dodala Kellogg. Vedenie Denveru prostredníctvom kampane tiež darovalo 60-tisíc dolárov na boj proti rakovine. Súčasťou včerajšieho programu bolo aj video, v ktorom hovorili hráči a tréneri, ktorým rakovina zmenila život.

Vypredaný Sports Authority Field nakoniec sledoval ako fantastická defenzíva Falcons spolu s Mattom RyanomJuliom Jonesom doviedli Atlantu k zaslúženému víťazstvu (23:16). Broncos tak zaznamenali 1. prehru v sezóne 2016. Hneď po nej bol hospitalizovaný kvôli príznakom chrípky hlavný tréner Denveru Gary Kubiak. Aj napriek prehre fanúšikovia spoznali svojich víťazov. Neboli to tentokrát hráči, ale obyčajní ľudia, ktorí povedali rakovine nie.

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry