Dnes nám začína 5. kolo v sezóne 2016, a do rozbehnutého kolotoča NFL sa po týždňovej prestávke vracajú aj Green Bay PackersPhiladelphia Eagles. Počas nasledujúcich 5 dní si pre nás program NFL pripravil niekoľko zaujímavých duelov. Dokážu Arizona Cardinals zvíťaziť aj bez Carsona Palmera? Zažije víťazný návrat Tom Brady, a okúsia hráči Denveru Broncos, Minnesoty Vikings a Eagles chuť prehry? Odpoveď na všetky otázky zodpovedia až samotné zápasy, my sme si pre vás pripravili našu predpoveď 5. kola.

Vikings vs Texans

predpoveď 5. kola
Zdroj: zimbio.com

Medzi najväčšie šlágre tohto týždňa patrí duel medzi VikingsTexans. Brock Osweiler a ofenzíva Houstonu narazí na možno najlepšiu obranu v lige. Práve defenzíva Minnesoty rozhodne o úspechu ich tímu. Osweiler nedokáže proti kvalitnej obrane podať spoľahlivý výkon, čo ukázal v stretnutí proti New England Patriots. Bývalý quarterback Denveru má aktuálne na konte viac hodených interceptions ako touchdownov. V prospech Vikings hovorí aj fakt, že vyhrali posledných 8 zápasov na domácom ihrisku. Veľkou výzvou pre hráčov Texans bude zastaviť zverencov Mike-a Zimmera v 2. polčase, pretože Vikings v tejto časti hry sú vôbec najsilnejším tímom v celej NFL. Defenzíva Minnesoty totálne zničí útok Houstonu, Osweiler pridá minimálne 1 interception.

Náš tip: Minnesota Vikings

Broncos vs Falcons

predpoveď 5. kola
Zdroj: profootballschedules.com

Keď proti sebe stoja výborná ofenzíva a výborná defenzíva, zvyčajne vyhráva defenzíva. Fantastický vstup do sezóny v podaní Atlanty je veľkým prekvapením, ale stále nič neznamená. Minulý rok mali Falcons bilanciu 6-1, následne prehrali 6 zápasov a bolo po nádejách. Obrana Broncos už 2 roky funguje skoro bezchybne. Musel by sa stať zázrak, aby Falcons tento zápas vyhrali. Aqib Talib len v poslednom dueli zachytil 2 interceptions, čo hovorí o jeho aktuálnej veľkej forme. Wide receiver Julio Jones bude mať preto veľmi ťažkú úlohu, aby sa najmä s Talibom vysporiadal. Quarterback Matt Ryan zase bude čeliť Vonovi Millerovi, a bude rád, ak duel proti Broncos dohrá.

Náš tip: Denver Broncos

Cowboys vs Bengals

predpoveď 5. kola
Zdroj: opptrends.com

Zápas proti Bengals bude ďalšou príležitosťou pre nováčika Daka Prescotta, aby sa ukázal pred trénerom Dallasu Jerrym Jonesom. Už teraz sa dá povedať, že Cowboys predčili všetky očakávania. Tento víkend však budú čeliť zatiaľ najsilnejšiemu súperovi v sezóne 2016. Cincinnati síce už 2-krát prehrali, ale hrali proti Pittsburghu Steelers a aj Denveru. Dôležitým faktorom v tomto stretnutí bude, ako sa Bengals dokážu vysporiadať s behovými hrami Dallasu. Tie zatiaľ rozhodli každý zápas Cowboys. Obrana Bengals už dokázala znepríjemniť život nie jednému hviezdnemu running backovi. Ak sa im podarí zastaviť Ezekiela Elliotta podobne ako C.J.  Andersona, Cowboys určite prehrajú.

Náš tip: Cincinnati Bengals.

Packers vs Giants

predpoveď 5. kola
Zdroj: zimbio.com

Nasledujúce stretnutie bude veľkou skúškou pre New York Giants. Quarterback Eli Manning je hráč, ktorý dokáže priviesť svoj tím k víťazstvu proti takej obrane, akú majú Packers. No aktuálne Giants trápia veľké problémy vo vnútri tímu. Odell Beckham je síce hviezda ligy, ale v tejto sezóne je skôr k neúžitku. Jeho správanie rozdeľuje tím na 2 strany, a Giants už nehrajú ako 1 celok. Faktor Beckham rozhodne tento duel. Ak sa dokáže 23-ročný wide receiver upokojiť, prijme kritiku a hlavne nebude zbytočne útočiť na protihráčov, Giants budú mať šancu vyhrať. Inak ich Aaron Rodgers a jeho ofenzíva roznesú na kopytách.

Náš tip: Green Bay Packers

Panthers vs Buccaneers

predpoveď 5. kola
Zdroj: centriotimes.com

Všetkým fanúšikom Caroliny Panthers je jasné, že ich milovaný tím nehrá rovnaký futbal ako minulý rok. Prehra v Super Bowle ako keby zobrala náboj ich rozohrávačovi Camovi Newtonovi a celej ofenzíve Panthers. Samotný Newton možno duel proti Buccaneers, kvôli vlastnej zbytočnej chybe, nestihne. Bez najlepšieho hráča minulej sezóny nebude mať Panthers ani najmenšiu šancu tento zápas vyhrať. Jeho absencia rozhodne, a to v prospech Buccaneers. K dnešnému dňu majú oba tímy bilanciu 1-3, ale nálady v oboch tímoch sa rôznia. Hráči Caroliny vyzerajú, ako keby im futbal nechutil, zato hráči Tampy Bay sa futbalom, aj napriek 3 prehrám, bavia.

Náš tip: Tampa Bay Buccaneers

Ostatné zápasy:

San Francisco 49ers vs Arizona Cardinals: Cardinals

Baltimore Ravens vs Washington Redskins: Redskins

Cleveland Browns vs New England Patriots: Patriots

Detroit Lions vs Philadelphia Eagles: Eagles

Indianapolis Colts vs Chicago Bears: Bears

Miami Dolphins vs Tennessee Titans: Titans

Pittsburgh Steelers vs New York Jets: Steelers

Los Angeles Rams vs Buffalo Bills: Rams

Oakland Raiders vs San Diego Chargers: Raiders

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry