San Diego Chargers v 6. kole prekvapili hráčov Denveru Broncos a na domácom štadióne favorita zápasu porazili 21:13. Broncos tento týždeň dostanú šancu na reparát na Sports Authority Field, kde budú chcieť dokázať domácim fanúšikom, že sa jednalo len o dočastný skrat. Okrem tohto zápasu si pre nás NFL pripravila ďalších 12 dramatických zápasov. Tu je naša predpoveď 8. kola.

Broncos vs Chargers

predpoveď 8. kola
Zdroj: profootballspot.com

San Diego pozná spôsob ako Broncos poraziť. Nebolo by preto žiadnym prekvapením, keby hráči Chargers odišli z Denveru s víťazstvom. Je pravda, že v období, keď Denver v San Diegu prehral, zažívali zverenci Garyho Kubiaka menšiu hernú krízu. Teraz sa zdá byť všetko iné. Defenzíva tímu z Colorada je stále ich najväčšou ozdobou, a fanúšikovia Broncos sa nemusia obávať, že by Von Miller, Aqib Talib alebo Chris Harris Jr. sklamali. Rozhodujúcim hráčom tohto duelu však bude quarterback domácich Trevor Siemian. Ak mladý líder ofenzívy Denveru nadviaže na výborné výkony, a nepripíše si niekoľko zbytočných turnoverov (túto sezónu hodil len 3 interceptions), Broncos by mali zvíťaziť.

Náš tip: Denver Broncos

Cowboys vs Eagles

predpoveď 8. kola
Zdroj: shminhe.com

Na začiatku mnohými odpisovaní hráči Dallasu Cowboys neprestávajú prekvapovať. Najlepšia behová hra a solídne výkony mladého Daka Prescotta aktuálne budia veľký rešpekt. Zabudnime na Tony Romo-a, v Dallase všetko správne funguje. Hrajú ako jedna veľká rodina. Duel proti Philadelphii bude okorenený o zaujímavý súboj. Proti sebe sa postavia Prescott a Carson Wentz, obaja na poste starting quarterback. Wentz ukazuje, že je budúcnosťou Eagles, a budú mu patriť nasledujúce roky, no Prescott na ihrisku vyzerá o niečo lepšie. Cowboys sa tiež môžu spoľahnúť na ďalšieho mladíka, Ezekiela Elliotta. Práve kvôli variabilite ofenzívnej hry Dallas tento duel ovládne.

Náš tip: Dallas Cowboys

Panthers vs Cardinals

predpoveď 8. kola
Zdroj: nytimes.com

Duel medzi Carolinou PanthersArizonou Cardinals môžeme nazvať aj súboj dvoch najväčších sklamaní tejto sezóny. Od Panthers ako aj Cardinals sa v aktuálnom ročníku očakávala minimálne účasť vo finále konferencie NFC. Ron Rivera si stále myslí, že Panthers túto sezónu nebudú chýbať v play-off. Je azda jediným človekom na svete, ktorý tomu neprestáva veriť. Jeho tím má aktuálne bilanciu 1-5, a každá ďalšia prehra ich pravdepodobne definitívne odpíše z bojov o účasť vo vyraďovacej fáze. Lepšie na tom nie sú ani Arizona Cardinals. Carson Palmer nenadviazal na výborné výkony z minulej sezóny, síce v posledných 3 týždňoch sa Cardinals podarilo 2-krát zvíťaziť. Nečelili však silným súperom, a vystúpenie proti Seattle Seahawks z minulého týždňa ukázalo ich veľké nedostatky. Najmä preto si myslíme, že Panthers konečne dokážu vyhrať.

Náš tip: Carolina Panthers

Buccaneers vs Raiders

predpoveď 8. kola
Zdroj: bucsnation.com

Oakland Raiders dlho čakali na tento ročník. Tím, ktorý sa posledné roky skôr trápil, teraz prežíva krásne obdobie. V úvodných 7. kolách dokázali hráči Raiders až 5-krát zvíťaziť, pričom porazili tímy ako Tennessee Titans alebo Baltimore Ravens. Najmä forma Oaklandu na štadiónoch súperov je obdivuhodná. Raiders vonku ešte neprehrali. Za to hra Tampy Bay na domácom ihrisku musí fanúšikov Buccaneers celkom desiť. Zverenci Dirka Koettera doma ešte nezvíťazili, a v 2 dueloch na Raymond James Stadium inkasovali až 64 bodov. Motivácia v tomto dueli nebude chýbať obom tímom, ale Oakland cíti šancu, že by mohol vyhrať AFC West a dostať sa do play-off po dlhých 14 rokoch.

Náš tip: Oakland Raiders

Falcons vs Packers

predpoveď 8. kola
Zdroj: atlantafalcons.com

Atlanta Falcons posledné 2 zápasy nezvládli a fanúšikovia tohto tímu začínajú panikáriť, pretože práve prebiehajúca sezóna sa veľmi podobá tej poslednej, v ktorej mali Falcons bilanciu 6-1, no aj napriek tomu nedokázali postúpiť do play-off. Duel proti Green Bay bude pre nich kľúčový. Packers síce stratili running backa Eddieho Lacyho, no napriek tomu vstupujú do stretnutia v lepšej nálade. Po prehre proti Dallasu sa Aaron Rodgers a jeho ofenzíva dokázali naštartovať proti nevýraznému Chicagu Bears, a na posledné výrazné víťazstvo chcú nadviazať aj teraz. V posledných rokoch boli zápasy medzi Falcons a Packers vyrovnané, no zakaždým vyhrali zverenci Mike-a McCarthyho. Nebude tomu inak ani teraz, Atlanta tlak nezvládne a doma prehrajú 3. zápas v rade.

Náš tip: Green Bay Packers

Ostatné zápasy:

Tennessee Titans vs Jacksonville JaguarsTitans

Cincinnati Bengals vs Washington RedskinsBengals

Houston Texans vs Detroit LionsTexans

New Orleans Saints vs Seattle SeahawksSeahawks

Buffalo Bills vs New England PatriotsPatriots

Cleveland Browns vs New York Jets Jets

Indianapolis Colts vs Kansas City ChiefsChiefs

Chicago Bears vs Minnesota VikingsVikings

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry