Mesiac október je pravidelne každý rok zameraný na boj proti rakovine prsníka. Naša stránka slovaknfl.sk sa pridáva k výzve Ružový október. Našim cieľom je pomôcť upozorniť na tento závažný problém.

Ružový október
Zdroj: nfl.com

Do tohto projektu (Ružový október) sa od roku 2009 zapája aj NFL. Možno ste si všimli, že v mesiaci október hráči, cheerleaders, členovia realizačného tímu, ale aj rozhodcovia majú na sebe ružové doplnky (rukavice, chrániče, uterák, kopačky). Pre tieto zápasy sú vyrobené aj špeciálne lopty, dresy a dokonca aj mince, s ktorými sa losuje pred zápasom, sú ružové. Hráči následne tieto predmety venujú na dražbu a získané peniaze vedenie ligy venuje na výskum proti rakovine.

Ružový október
Zdroj: denverbroncos.com
Ružový október
Zdroj: foxsports.com
Ružový október
Zdroj: si. com

Prosíme preto všetky dievčatá a ženy, nezabúdajte, že pre včasné odhalenie rakoviny prsníka je nevyhnutné, aby ste si pravidelne vyšetrovali prsníky. Ideálny čas je po skončení menštruácie, kedy sú prsia bez hormonálnych vplyvov a ľahšie sa vyšetrujú. Ak pri vyšetrení spozorujete akúkoľvek zmenu, neváhajte vyhľadať lekára. Nezabúdajte pravidelne raz ročne absolvovať pravidelnú preventívnu prehliadku u vášho gynekológa, a to nielen vtedy ak máte problém.

Viac informácií nájdete na stránkach Ružová Stužka, Zdravé prsia a Liga proti rakovine.

ZDIEĽAŤ
Futbal je veľmi podobný životu v tom, že učí, že práca, obetovanie, vytrvalosť, konkurencia, nezištnosť a rešpekt k autorite je cenou, ktorú každý z nás musí zaplatiť na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa, ktorý za to stojí. - Vince Lombardi