Najväčšia ofenzívna hviezda Buffala Bills, wide receiver Sammy Watkins si ešte v máji zlomil nohu a musel podstúpiť operáciu. Predpokladalo sa, že sa do tréningu zapojí v polovici júna, avšak to sa stalo až začiatkom augusta. Úvod sezóny stihol, ale po dvoch odohratých zápasoch ho vedenie Buffala v posledný septembrový deň zapísalo na listinu zranených, to znamená, že podľa pravidiel NFL musí vynechať minimálne 8 týždňov. Informoval o tom Ian Rapoport.

Sammy Watkins kvôli bolesti vynechal už posledný zápas svojho tímu, v ktorom Buffalo Bills porazili Arizonu Cardinals na domácom štadióne 33:18. Tento týždeň vynechal všetky tímové tréningy. Hlavný tréner Bills Rex Ryan priznal, že sa obával tohto, pre Buffalo hrôzostrašného scenára. „Neviem, či strach je to správne slovo, ale určite je to pre nás vážny problém,“ povedal Ryan v televízii ESPN.

Sammy Watkins
Zdroj: syracuse.com

Bolesti na operovanom mieste musia byť veľké. Potvrdil to aj tréner Ryan, ktorý povedal, že v prípade Sammyho Watkinsa nechce tím nič riskovať. „Neprekáža mi, že chýbal na všetkých tréningoch tento týždeň. Nevadilo by mi, keby vynechal všetky tréningy do konca sezóny. Problém je ale vážnejší. Hovorili sme si, že ak Sammy môže hrať, chceme ho mať v zostave za každú cenu. No tá cena je teraz privysoká a rozhodli sme sa nič neriskovať,“ dodal.

Sammy Watkins
Zdroj: nysportsbiz.com

Vedenie Buffala sa očividne poučilo, pretože sa zdá, že  Sammy Waktins nastúpil do prípravy predčasne. Rex Ryan povedal, že upozornil svojho 23-ročného wide receivera, že ak sa uponáhľa s návratom, môže to skončiť obnovením si zranenia. 19. septembra však Watkins vyhlásil, že chce hrať a nič mu v tom nezabráni. „Dohodli sme sa s tímom, záleží na mne, a ja chcem ísť opäť na ihrisko a hrať.“

Sammy Watkins, zranenie
Zdroj: footballmemo.com

Sammy Watkins bude chýbať svojmu tímu minimálne až do 27. novembra, kedy Bills nastúpia na súboj proti Jacksonvillu Jaguars. Do tréningu sa môže zapojiť už 11. novembra. Watkins bol do NFL draftovaný v roku 2014 z celkového 4. miesta. Túto sezónu odohral 2 zápasy, v ktorých úspešne zachytil 6 prihrávok pre zisk 63 yardov. V zostave Bills by ho mal nahradiť Justin Hunter, ktorého vedenie Buffala stiahlo z voľných hráčov.

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry