New York Jets sa dejú veľké veci. Po nepresvedčivých výkonoch celého tímu stratil rozohrávač Fitzpatrick pozíciu starting quarterbacka. Vo včerajšom dueli proti Baltimoru Ravens jeho miesto zastúpil Geno Smith. Fitzpatrick do zápasu nakoniec zasiahol, keďže 26-ročný Smith utrpel zranenie kolena, a pripísal si na konto 120 nahádzaných yardov, aj 1 touchdown. Jets porazili Ravens 24:16, a ukončili tak 4-zápasovú sériu prehier.

stratil rozohrávač Fitzpatrick pozíciu starting quarterbacka
Zdroj: bostonherald.com

Ryan Fitzpatrick aj napriek víťazstvu neskrýval pocity sklamania. Na vine má byť majiteľ Woody Johnson, generálny manažér Mike Maccagnan a celý trénerský tím, ktorý podľa jeho slov stratili dôveru v jeho schopnosti. 33-ročný quarterback verí tomu, že stále môže zastávať pozíciu starting quarterbacka. Potrebuje však cítiť dôveru vo svoje schopnosti najmä od trénerov.

Asi hrám lepšie, keď som frustrovaný a nahenvaný. Je to dobrá škola do budúcnosti. Musím hrať nahnevaný.“

„Najdôležitejšia vec v tomto športe je mať dôveru v seba samého,“ povedal po poslednom zápase Ryan Fitzpatrick. „Keď majiteľ prestane veriť vo vás, to isté aj generálny manažér a aj všetci tréneri, zostávate sami a cítite sa veľmi zle. Je to druh niečoho, čím som sa nemusel pred tým trápiť, ale v posledných dňoch sa musím. Je to ťažké, ale mám veľkú podporu medzi spoluhráčmi.“

Dostal druhú šancu

Geno Smith zápas proti Ravens nedohral. V dobe, keď Fitzpatrick do duelu nastupoval Jets prehrávali o 6 bodov. 33-ročný quarteback však svoj tím nakoniec dokázal nakopnúť a nasmerovať k len 2. víťazstvu v aktuálnej sezóne. Výkon Fitzpatricka bol naozaj fantastický, síce samotný hráč priznal, že bol nahnevaný. „Asi hrám lepšie, keď som frustrovaný a nahenvaný. Je to dobrá škola do budúcnosti. Musím hrať nahnevaný,“ dodal.

stratil rozohrávač Fitzpatrick pozíciu starting quarterbacka
Zdroj: mybookie.ag

Ryan Fitzpatrick dostal druhú šancu, najmä kvôli zraneniu Smitha. 26-ročný quarterback síce po zápase povedal, že zranenie nie je „príliš vážne“, ale musí podstúpiť vyšetrenie magnetickou rezonanciou. Ostatní 2 rozohrávači v NFL ešte nehrali. Christian Hackenberg by nemal pre Fitzpatricka znamenať veľký problém, za to Bryce Petty aj napriek tomu, že v NFL ešte nenastúpil, zaujal napríklad aj vedenie Minnesoty Vikings. Tí sa nakoniec rozhodli angažovať Sama Bradforda. Situácia v Jets aktuálne však najviac vyhovuje práve 33-ročnému Fitzpatrickovi.

ZDIEĽAŤ
Milujem sledovanie futbalu, a presne vám poviem prečo. Netuším. Futbal je veľkým lákadlom, voči ktorému je mnoho ľudí imunných a to ma udivuje. Tento šport je plný vzrušujúcich okamihov. Človek by ho nemal ignorovať. – Dave Barry