V našej novej rubrike sa zameriame na predstavenie klubov hrajúcich americký futbal u nás na Slovensku. Začneme tímom z Trnavy.

americky futbal na slovensku
Logo Trnava Bulldogs

Klubové farby: modrá, žltá

Email: info@trnavabulldogs.sk

Oficiálny web: www.trnavabulldogs.sk

Facebook fanpage: www.facebook.com/trnavabulldogs

Instagram: www.instagram.com/trnava_bulldogs

Klub Trnava Bulldogs bol oficiálne založený 26. novembra 2007. Od roku 2007 sa klub intenzívne zameriava na rozvoj amerického futbalu v meste Trnava a okolí. Počas svojej existencie sa klubu podarilo vybudovať zázemie potrebné na fungovanie klubu, ako je základné materiálne vybavenie, ihrisko, podmienky na zimnú prípravu a v neposlednom rade aj kvalitný trénerský tím, tvorený bývalými hráčmi amerického futbalu na profesionálnej úrovni. Pravidelne sa zúčastňujeme Slovenskej futbalovej ligy. V roku 2013 sme sa po prvý krát zapojili do veľmi kvalitnej Českej ligy amerického futbalu. Medzi naše úspechy patrí:

2. miesto v sezóne 2011 v SLAF7

4. miesto v sezóne 2012 v SLAF7

2. miesto v sezóne 2012 v SLAF

3. miesto v sezóne 2013 v ČLAF

1. miesto v sezóne 2013 v SLAF7

3. miesto v sezóne 2014 v ČLAF

1. miesto v sezóne 2014 v SLAF7

2. miesto v sezone 2015 v SFL

3. miesto v sezone 2015 v CLAF

1. miesto v sezone 2016 v SFL

3. miesto v sezone 2016 v CLAF

americky futbal na slovensku

Každým rokom sa snažíme zlepšovať a veríme, že každú sezónu dokážeme podať lepší výkon ako tú predošlú. Tomu pomáha aj náš rozvíjajúci sa juniorský program odkiaľ čerpáme mladé talenty a chystáme ich na účasť v seniorských súťažiach. Neposlednou súčasťou nášho klubu je pravidelná organizácia eventov pre sponzorov, ktorý nám spolu s našimi fanúšikmi pomáhajú posúvať sa dopredu.

americky futbal na slovensku

Tréningy  máme každý pondelok a stredu na Energu v Trnave, kde sú kondičné, behové a futbalovo zamerané tréningy a utorok, štvrtok máme posilňovňu. Doteraz sme zápasy hrávali na Energu, momentálne sme v jednaní so Sláviou Trnava, kde by sme mohli odohrať domácu časť českej ligy.

ZDIEĽAŤ
Športový nadšenec a editor webového portálu SlovakNFL.sk